Слухай онлайн
Політика

Партія Тимошенко на порозі чергового фінансового скандалу

Петрівська виправна колонія за "Батьківщину" ! Партія Тимошенко на порозі чергового фінансового скандалу. Про це повідомляє витання Главком.

Партія «Батьківщина» оприлюднила фінансовий звіт за перший квартал цього року. Всього за цей час на рахунки політсили надійшло 262,8 млн грн пожертв, ще 9,3 млн – політична сила отримала з держбюджету.

Впадає в око чимала сума переказів від фізичних осіб: перелік платежів дрібним шифром зайняв 67 сторінок звіту. За приблизними підрахунками, йдеться про майже 2 тис. перерахувань. Часто одні й ті ж люди у різні дні робили кілька внесків. Їх розмір коливається від кількох до сотень тисяч.

Однією із «золотих жил» партії стало село Чечеліївка, що у Петрівському районі Кіровоградської області. За перші три місяці поточного року на рахунок «Батьківщини» від мешканців цього невеличкого села з населенням у 810 осіб надійшло 27 платежів загальною сумою у 14,7 млн грн.

Ще одна важлива деталь, яка не раз і не двічі трапляється у звіті, – платежі від різних людей проводились в один день на однакові суми. Приміром, 15 березня десяток жителів села Чечеліївка дружно зібрались, пішли до банку і переказали кожен не мало й не багато по… 660 тис. грн.

Через чотири дні, 19 березня, мешканцями того ж  села було здійснено ще шість платежів на суму 418,8 тис. грн кожен. 20 березня – ще десяток платежів  на рахунки «Батьківщини» від чечеліївців, цього разу сума пожертви від кожного становила 555,6 тис. грн. Оплату вносили різні люди, проте кілька імен таки повторювалися. Регулярно робили пожертви, наприклад, Михайлюк Володимир Миколайович, Михайлюк Світлана Миколаївна та Ткаченко Микола Васильович.

На цих особах варто зупинитися окремо. Повний тезка щедрого фаната партії Тимошенко Михайлюка Володимира Миколайовича, згідно з даними сайту НАЗК, у 2017 році працював молодшим інспектором відділу охорони у Петрівській виправній колонії №49. Цей пенітенціарний заклад розташований у сусідньому із Чечеліївкою селі Новий Стародуб.

Відповідно до е-декларації Михайлюка, Світлана Миколаївна – його дружина. Повний тезка Ткаченка Миколи Васильовича станом на 2017 рік, згідно з даними сайту НАЗК, працював молодшим інспектором у цій же Петрівській виправній колонії №49 і проживав у селі Чечеліївка. Судячи з даних е-декларацій цих людей, або в останні місяці у родин Михайлюків та Ткаченків настало кардинальне фінансове покращення, або ж у Петрівській виправній колонії знайшли скарб, оскільки її працівники почали робити такі пожертви.

Фіктивні донори? Історія продовжується

Нагадаємо, минулого року журналісти вже виявляли випадки, коли мільйони гривень надходили на рахунок партії Тимошенко від підставних осіб. Тоді ЗМІ з’ясували, що серед найбільших донорів «Батьківщини» значилась… касирка супермаркету у передмісті Києва, безробітний житель Сум, його землячка, яка працює на автомийці, і фіктивне підприємство, що записане на методистку з дитячого садочка в Умані. Причому більшість щедрих жертводавців –  люди з невеликих містечок чи сіл, нічого не знали про те, що віддали десятки тисяч гривень політсилі Юлії Володимирівни. Чимало з них «вирішили» переказати одну і ту ж магічну суму 149  тис. грн – адже більший переказ означав би автоматичну перевірку походження коштів.

Очевидно, що після того гучного скандалу у ЗМІ, у «Батьківщині» жодних висновків не зробили. Скоро до маловідомої Чечеліївки знову потягнуться журналісти-розслідувачі.

Донорів серед юросіб у партії Тимошенко значно менше. Одним з найщедріших стало ТОВ «Агрофірма «Зернові традиції Лопатіна» – воно пожертвувало партії 3,5 млн грн кількома платежами.  Ця компанія і раніше давала гроші «Батьківщині».  ЗМІ з’ясували, що підприємство фіктивне, зареєстроване на методиста дитячого садка смт Велика Димерка (Броварського району Київської області), з формальним місцем реєстрації, однак це не завадило йому вчергове потрапити до звіту партії Тимошенко.

У звіті «Батьківщини», окрім вже згаданої магічної суми у 149 тис. грн, яку «люблять» перераховувати фізособи, фігурує ще одне цікаве число – 3,3 млн грн. Щоправда, так просто його не знайти. Річ у тім, що кілька найщедріших донорів, які перераховували різні суми різною кількістю платежів, сумарно вони віддавали партії якраз по 3,3 млн грн. Це, зокрема, ТОВ «Південьспецпостач», ТОВ «Олександрійська районна соціальна аптека», ТОВ «Дельтагруп», ТОВ «Дюна Трейд» та ТОВ «Квартікс».

Серед спонсорів партій Тимошенко також традиційно світились фірми – приміром, ТОВ «Квік принт»,  – близькі до одіозного політика Костянтина Бондарева. Він – ексдепутат «Батьківщини», голова Київської обласної організації партії. Втім Бондарев відомий не лише своєю політичною діяльністю. Наприклад, заступниця голови НБУ Катерина Рожкова стверджувала, що більше 90% операцій банку Бондарева були спрямовані в обхід законодавства для виведення капіталу з України. 

Главком

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ