Андрій Парубій, голова Верховної Ради України, сьогодні, 24 червня, на Форумі місцевого розвитку розповів про плани співпраці України та Польщі у проекті "Карпатська мікрорегіональна стратегія", інформує кореспондент Гал-інфо.
"Ми пропонуємо Польщі спільно розробити нову спільну макрорегіональну стратегію розвитку Карпат. Реалізація такої ініціативи сприятиме ефективному територіальному розвитку карпатських територій як в масштабах України, так і на Європейському рівні, а саме це: посилення економічної співпраці, збереження історико-культурної спадщини, підвищення конкурентноспоможності продовольчого сектору, підвищення якості довкілля, інституційна співпраця, зміцнення співпраці на міждержавному, міжрегіональному та місцевому рівнях", - зазначив голова ВР.
За словами Андрія Парубія, в Україні вже вивчали іноземний досвід розвитку гірських регіонів, зокрема, така стратегія була реалізована у Альпах.
"Саме спільні зусилля над проектом допомогли регіону Альп вийти у регіон, який відомий цілому світу, як найбільш знаковий і найбільш символічний для Європи. Зараз для нас є дуже важливо, що Польща, яка є дуже сильним партнером, є з нами.
Вісім країн є дотичними до Карпатського регіону, і нашим завданням є також залучити та об'єднати усі ці 8 держав, щоб ми спільно змогли скласти план інфраструктурного розвитку Карпат. Також важливим є можливість залучення європейських фінансів для розвитку гірського регіону", - розповів Андрій Парубій.
Також голова Верховної Ради зазначив, що вкрай необхідним є за рахунок розвитку туризму зробити цей регіон перспективним і знаковим для всієї Європи.
"Тільки разом ми зможемо зробити так, щоб Карпатський регіон став найбільш розвиненим регіоном і для цього є усі потенціали", - відзначив Андрій Парубій.
Додамо, на заході також були присутні представники Угорщини та Румунії.
Нагадаємо, вчора, 23 червня, у Трускавці стартував другий Форум місцевого розвитку, організатором якого є Львівська обласна рада, Асоціація місцевих рад «Ради Львівщини» та «Єврорегіон Карпати-Україна». Основними темами триденного Форуму є розвиток Карпатського регіону, децентралізаційні процеси, транскордонна співпраця та енергоефективність.
Як повідомляло Гал-інфо, сьогодні, 24 червня, також було обговорено питання створення передумов для покращення доступності регіону Карпат, зокрема йшлось про покращення співпраці України та європейських міст сфері залізничного транспорту.