Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Пекін повідомляє, що Китай не прагне світового панування

“Розвиток Китаю не становить загрози для будь-якої країни “, - заявив Сі Цінпін на виступі, присвяченому 40-літтю ринкових реформ.

Китай ніколи не стане переслідувати гегемонію, заявив у вівторок президент Сі Цзіньпін, оскільки глобальні побоювання з приводу зростаючого економічного впливу країни зберігаються.

У своїй промові, присвяченій 40-літтю ринкових реформ, Сі повторив прихильність Китаю до багатосторонної торговельної системи та подальшого розкриття своєї економіки. Однак він не оголосив про будь-які нові ініціативи з протидії уповільнення економіки і торговельних суперечок з США.

Сі сказав, що Китай не буде розвиватися "за рахунок інтересів інших країн".

Розширення китайської присутності в усьому світі, починаючи від Азіатсько-Тихоокеанського регіону до Африки і далі через широку мережу інфраструктурних проектів спонукало деякі країни підняти тривогу з приводу того, що вони називають довгим важелем впливу Китаю, який піддавався критиці не тільки за економічний характер, а й за політичний.

«Розвиток Китаю не представляє загрози для будь-якої країни», - заявив Сі. «Незалежно від того, як далеко розвивається Китай, він ніколи не прагнутиме гегемонії».

Сі докладно розповів про останні досягнення країни, особливо віддаючи належне колишньому лідеру Ден Сяопіну, чиї реформи, за словами Сі, врятували Китай від межі економічного краху після бурхливої культурної революції.

Крім того, під час церемонії 100 чоловік були титуловані “піонерами реформ”. У еклектичний список увійшли гравець НБА Яо Мін, засновник Alibaba Джек Ма і нобелівський вчений Ту Юйоу

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ