Кожного третього четверга у листопаді проводять День відмови від куріння. Про це повідомили у прес-службі МОЗ України.
Цього літа МОЗ України винесло на загал текст Проєкту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо адаптації законодавства до вимог Директиви 2014/40/ЄС Європейського Парламенту (щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну)".
19 листопада Міністр підписала законопроєкт, який, після погодження з іншими державними органами, буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів. Це дозволить гармонізувати наше законодавство з антитютюновими Директивами ЄС та рамковою конвенцією ВООЗ із боротьби проти тютюну.
Куріння - це не просто звичка, а залежність, яка має фізичні, соціальні та психологічні прояви. Для боротьби з нею варто спочатку визначити рівень вашої фізичної залежності від нікотину. Для цього скористайтеся тестом Фагерстрема.
Після цього поставте собі ціль і визначіть вашу мотивацію відмови від куріння:
Здоров'я. Ризик захворіти на рак підвищується в людей, які курять.
Турбота про близьких. Адже пасивне куріння так само впливає на здоров'я людини. Не існує безпечного дозування диму.
Бажання мати дитину. Куріння впливає на репродуктивне здоров'я. Воно знижує можливість жінки завагітніти та робить сперматозоїди менш рухливими.
Фінансові фактори. Якщо щодня викурювати пачку сигарет в середньому за 30 грн, то за рік ви витрачаєте близько 11 тис. грн.
Соціальні переваги. Куріння - залежність, яка позбавляє вас можливості насолоджуватись подіями, на яких не можна курити. Ви можете вільно спілкуватись без цієї звички.
Детальніше про тютюнокуріння, його вплив та боротьбу зі звичкою ви можете прочитати за посиланням.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, від куріння вейпа померли 39 людей у США та 2 людини у Великобританії.