Слухай онлайн
Політика

Петро Порошенко: Моя амбіція – ми маємо пройти весь шлях до членства в ЄС та НАТО

Як інформує прес-служба Президента України, Петро Порошенко наголосив, що має чітку амбіцію – щоб Україна пройшла шлях до членства в Європейському Союзі та Північноатлантичний альянсі.

Про це Глава держави сказав під час зустрічі з представниками засобів масової інформації за підсумками переговорів з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Глава держави зазначив, що Канцлер Німеччини Ангела Меркель мала нагоду 1 листопада минулого року на власні очі побачити, як позитивно Україна змінилась за останні п’ять років.

ʺЗа цей час Україна продемонструвала, що здатна, готова і бажає до більш поглибленої співпраці з ЄС і буде робити все можливе, щоб відповідати тим критеріям, які згодом дадуть можливість нашій країні, нашій нації повернутися в родину європейських народівʺ, - зауважив Петро Порошенко.

Глава держави зауважив, що за його ініціативою Верховна Рада України внесла зміни до Конституції щодо прагнення вступу до ЄС і НАТО.

ʺМоя амбіція – абсолютна чітка: ми маємо пройти шлях членства в ЄС та НАТО до кінця. Сьогодні, на моє глибоке переконання, це є єдина ефективна інституція, яка здатна забезпечити і безпеку держави, і добробут, забезпечити верховенство права, демократію і свободуʺ, - сказав він.

ʺУкраїнцям у ці непрості роки довелось важко, але ми це витримали. Витримали, в тому числі і за допомогою наших партнерів з Німеччини. Ми отримали впевненість, що Україна рухається правильним шляхомʺ, - зауважив Президент.

Петро Порошенко також відзначив, що армія України вийшла на новий рівень. ʺСпівпраця з союзниками по НАТО показує, що українські військові швидко вчаться, готові боронити безпеку всього європейського континенту від можливих агресивних дій Кремляʺ, - сказав він. Президент подякував пані Канцлеру за можливість реабілітації українських військових у шпиталях Німеччини, в клініках німецького Бундесверу. ʺВони дуже цінують цю підтримку і це позиція справжнього друга і партнера. Цього тижня у Берліні перебуває група українських військовослужбовців на щорічному семінарі, який є черговим доказом поглиблення співпраці України та Німеччини в оборонній сферіʺ, - зауважив Глава держави.

Окремо Президент звернув увагу на зростання товарообігу за 2018 рік з Німеччиною на 13%, також зростає товарообіг і з ЄС. ʺНімецькі інвестори впевнено себе почувають на українській території. Зростають інвестиції в Україну. Домовлено про велику кількість партнерських проектів, коли використовуючи рішуче покращення інвестиційного клімату в Україні ми сьогодні маємо додаткові німецькі інвестиції у сфері економіки, машинобудування, сільського господарства, ІТ, науки і освітиʺ, - сказав він.

У свою чергу, Канцлер Німеччини Ангела Меркель розповіла, що під час сьогоднішніх переговорів обговорювалися можливості для розвитку відносин України з Європейським Союзом. ʺУгода про асоціацію вже нам принесла багато досягнень. ЄС показав цим свою реакцію на анексію Криму, на захоплення території на сході України. Підтримав Україну і ця угода надала величезні можливостіʺ, - зауважила вона.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ