Слухай онлайн
Політика  |  Здоров'я

Петро Порошенко наголосив на важливості розвитку сільської медицини

Петро Порошенко на Форумі ʺДопомога поруч!ʺ
Петро Порошенко на Форумі ʺДопомога поруч!ʺ
Петро Порошенко на Форумі ʺДопомога поруч!ʺ
Петро Порошенко на Форумі ʺДопомога поруч!ʺ
Петро Порошенко на Форумі ʺДопомога поруч!ʺ
Петро Порошенко на Форумі ʺДопомога поруч!ʺ
Петро Порошенко на Форумі ʺДопомога поруч!ʺ
Петро Порошенко на Форумі ʺДопомога поруч!ʺ
1/4
Президент Петро Порошенко на Форумі ʺДопомога поруч!ʺ щодо медичної реформи наголосив на важливості розвитку сільської медицини та підтримки громадами лікарів, - інформує прес-служба Президента України.

Президент підкреслив, що зі свого боку держава створює необхідні умови для ефективної роботи сільського лікаря.

Президент зауважив, що зробив сільську медицину пріоритетом і запропонував, щоб частина конфіскованих коштів у попередньої влади була направлена на фінансування цієї сфери. ʺВсього 6 млрд. Наголошую, що це лише початокʺ, - сказав він. Глава держави нагадав, що проект сільської медицини розпочався минулого року і за доволі короткий період було розроблено законопроект, який був підтриманий більшістю народних депутатів.

ʺРозвиток сільської медицини отримав належне фінансове забезпечення. Це стало можливим, ще раз наголошую, завдяки професійним діям Генеральної прокуратури України. Перед початком програми сільської медицини мені всі розповідали, що це неможливо, бо на це треба десятиліття і десятки мільйонів доларівʺ, - сказав він.

За його словами, як перший результат, у селах спроектовано 517 нових енергоефективних амбулаторій. ʺВ селах, ви пам’ятаєте, що було до початку реалізації цієї програмиʺ, - зауважив Петро Порошенко.

Водночас Президент підкреслив, що не задоволений темпами і вимагає більшого. ʺАле можу звітувати, що з цих 517 вже будуються 392. 71 амбулаторія буде введена в експлуатацію до кінця березня 2019 року.  Особисто перевірю. Мені кажуть пане Президента давайте не до кінця березня, а до Великодня. Ні. До кінця першого кварталу. А до Великодня ще введемоʺ, - сказав Петро Порошенко.

ʺСьогодні держава – партнер сільського лікаря.  Держава гарантує: ми збудуємо чи якісно відремонтуємо енергоефективне приміщення, в якому можна комфортно працювати. Я не виключаю, що черга вишикується, бо чиста екологія, гарне приміщення, є машина, є зарплата. І є велика місія – рятувати життя людейʺ, - зазначив Петро Порошенко.

Він наголосив, що автомобіль дасть  можливість швидкого надання допомоги, Інтернет – це можливість телемедичних послуг, електронної картки, направлення та електронного рецепту.

За словами Глави держави: ʺДалі – справа за громадами. Стимулюйте лікарів, давайте їм більше грошей. Чим більше виплатите грошей, тим якісніше буде фаховий рівень лікаря. Кожна ця гривня – це не бюджетні витрати, це інвестиції в охорону здоров’я мешканців вашої громадиʺ.

ʺПряма порада від Президента – заохочуйте лікарів, шукайте варіанти і ʺполюйтеʺ на лікарів. Запропонуйте їм правильні режими співпраці і ефективні режими кооперації. Лікар ваш союзник. Бережіть лікарів. Бо це найвигідніша інвестиція. Ця я вам як чоловік лікаря кажуʺ, - сказав Петро Порошенко та висловив впевненість, що держава підтримає лікарів.

За його словами, щоб зробити медичну допомогу на селі доступною, якісною й технологічно сучасною, необхідні адекватні умови праці й житло для медичного працівника. ʺКоли ти надаєш житло, нове приміщення амбулаторії, обладнання, Інтернет, автомобіль. Бо доступ до широкосмугового Інтернету має бути не лише в голови громади і дільничного. Лікарю він потрібен аж ніяк не меншеʺ, - зауважив Петро Порошенко.

Президент нагадав, що  було запропоновано абсолютно унікальну модель – модель телемедицини. ʺЯ згадую, як всі одразу ж розпочинали тролити сам термін ʺтелемедицинаʺ, посміювалися, не вірили. Але цим шляхом давно пішла кожна розвинена країна. І я навмисне попросив, щоб наша урядова делегація поїхала до Канади і вивчила її досвідʺ,  - зауважив Петро Порошенко.

Він підкреслив, що всі ці сучасні мобільні технології дозволяють протягом ʺзолотої годиниʺ, ʺплатинових хвилинʺ поставити діагноз на підставі простіших лабораторних досліджень і терміново надати медичну допомогу пацієнту. ʺВ тому числі і за рахунок програми доступні ліки. Це реальний крок до налагодження медичної логістичної системи для швидкого реагування на викликʺ, - наголосив Глава держави.

Президент підкреслив: ʺТелемедицина має працювати… Для мене це принципово – не може лікар, або медичний працівник у селі сам поставити діагноз, він пересилає це до районної лікарні,  до спеціалізованого фахівцяʺ. За його словами, якщо складний випадок, то і професор з Києва також має бути доступний за ці ʺплатинові хвилиниʺ. Крім того, амбулаторії надано автомобіль, який у випадку необхідності доставить пацієнта  в районну лікарню.

Петро Порошенко зауважив, що коли був обраний Президентом в країні не було навіть мобільного зв’язку 3G. ʺЗараз це є. Ми встановимо широкосмуговий Інтернет… Широкосмуговий інтернет має бути в кожному селі. Там де, є світло там має бути Інтернетʺ, - підкреслив він.

Президент зазначив, що наразі в п’яти областях  цього року відбувається цей експеримент щодо сільської медицини: Кіровоградській, Харківській, Вінницькій, Дніпропетровській та Полтавській. ʺРозпочнеться тестування телемедицини у сільських амбулаторіях. За чотирма  нозологіями – серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворюванняʺ, - розповів він.

ʺДержава тепер – партнер громади. Це сталося завдяки започаткуванню нашої програми децентралізаціїʺ, - зазначив Петро Порошенко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ