Слухай онлайн
Економіка  |  Політика

Петро Порошенко назвав ключові напрямки для інвестицій

Президент Петро Порошенко назвав кілька ключових напрямків, в які варто інвестувати, під час виступу на 15-й щорічній конференції інвесторів Dragon Capital, - передає прес-служба Президента України.

ʺСьогодні вже очевидно — не інвестувати в Україну неможливоʺ, — сказав Глава держави.

ʺКурс вже точно дає нам можливість на середньострокові і довгострокові інвестиційні прогнози. Ми впевнені в тому, що маємо найбільший обсяг міжнародних резервів – зараз наші резерви більші, ніж до війни. І я хочу наголосити – ми з впевненістю дивимося у наше майбутнє. Ніхто нас не зупинитьʺ, — заявив Петро Порошенко.

Президент нагадав про останні домовленості щодо інвестицій в Україну. Зокрема, про підписані під час останнього економічного форуму в Давосі угоди – на 200 мільйонів доларів для інвестицій в малий та середній бізнес в Україні та підписані документи щодо інвестицій у відновлювану енергетику на суму понад 450 мільйонів доларів. ʺСума Чакрабарті, мій друг і великий друг України, назвав Україну майбутнім регіональним лідером в системі відновлюваної енергетикиʺ, — зауважив Глава держави.

Також серед привабливих для інвестицій галузей, на думку Петра Порошенка, є розвиток аграрного сектору. Він нагадав, що минулого року Україна зібрала рекордний у своїй історії урожай — 70 мільйонів тонн зерна. ʺНіколи ми не мали таких кількостей. І сьогодні, коли ми увійшли в десятку найбільших виробників і в трійку найбільших експортерів – Україна стала потужним гравцем на цьому ринку. Але моє принципове завдання, і я впевнений в тому, що ми вийдемо на це – це є переробна промисловість. І аграрний сектор має експортувати продукцію з високою долею переробки. Для цього є всі, безумовно, умовиʺ, — переконаний Президент.

Наступним важливим напрямком Глава держави назвав інвестиції в IT-сектор. ʺУже сьогодні Україна має 150 тисяч працівників IT-сектору з надзвичайно високою заробітною платою, з формуванням середнього класу. Але я наголошую на тому, що це буде зростати і вже через півтора роки ми очікуємо, що ця кількість зросте до 200 тисячʺ, — сказав він.

Також Петро Порошенко переконаний, що одним із напрямків розвитку України буде використання її вигідного географічного положення і розвиток української логістики. На його думку розвиток портів, української залізниці, створення унікальних можливостей для транзиту — точно виправдають інвестиції у цей напрямок. Так само, як і залучення новітніх технологій та інвестицій у розвиток машинобудування.

У цьому контексті Президент зазначив, що є питання забезпечення кількості і якості робочої сили в Україні, адже завдяки безвізовому режиму українські громадяни нині мають можливість ʺвільно подорожувати і знаходити собі роботу в ЄСʺ. Вихід з такої ситуації, на переконання Петра Порошенка, полягає у підвищенні заробітної плати та боротьбі з бідністю. ʺСтворення висококваліфікованих з високою продуктивністю робочих місць. І я дуже щасливий тому, що інвестиції, які заходять в Україну, сьогодні яскраво демонструють — ми 100% досягнемо поставленої метиʺ, — сказав він.

ʺІ ще дуже важливо розвиток туризму. В середньому в світі туризм складає 10% ВВП. У нас поки що 1,5%. Моя мета і моє завдання найближчі п’ять років кількість туристів, які відвідають Україну, довести до 30 мільйонівʺ, — також заявив Президент зауваживши, що це має бути не лише коштом міст-мільйонників, які сьогодні вже стали дуже популярними у світі.

ʺЯ хочу, щоб в Україні не було периферії й щоб іноземні туристи і українські туристи дізналися яка чарівна наша країнаʺ, — додав він.

ʺНаша стратегія диктує нам необхідність чітко визначити пріоритети і зробити акцент саме на цих секторах економіки, де ми можемо вийти на лідерські позиції. Вони стануть точками прориву, вони забезпечать і підштовхнуть нас вперед. Вони принесуть кошти для того, щоб забезпечити відчутне підвищення рівня життя людейʺ, — резюмував Глава держави.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");