Плавання: три нових рекорди в перший день змагань в Ріо

Адам Піті з Британії, Катінка Хоссу з Угорщини та жіноча збірна Австралії побили світові рекорди в перший день олімпійських змагань з плавання, - BBC Україна.

Адам Піті - єдиний в світі спортсмен, який проплив 100 м брасом швидше ніж за 58 секунд. У Ріо під час кваліфікаційних запливів він побив власний світовий рекорд. Тепер рекорд становить 57,55 сек замість 57,92.

У півфіналі ввечері британець також фінішував першим з результатом 57,62. Фінальні змагання відбудуться в неділю.

Катінка Хоссу, 11-разова чемпіонка світу, встановила світовий рекорд з комплексного плавання у фінальному запливі на 400 м. Спортсменка випередила найближчу суперницю майже на п'ять секунд.

Спортсменка подолала дистанцію за 4 хв. 26,36 сек.

Попередній світовий рекорд, який на Іграх-2012 у Лондоні встановила китаянка Е Шивень, становив 4 хв. 28,43 сек.

Другою фінішувала американка Меделін Дірадо (4 хв. 31,15 сек), а третьою стала іспанка Мірейя Бельмонте Гарсія (4 хв. 32,39 сек).

Австралійки Емма Маккеон, Бріттані Елмслі, а також сестри Бронте і Кейт Кемпбелл, завершили естафету 4x100 м вільним стилем за 3 хв. 30,65 сек. Це на 0,33 сек менше за попередній рекорд. Він також належав збірній Австралії і був встановлений в 2014 році на Іграх Співдружності.

Другими фінішували американки (Симон Мануель, Еббі Уейтцейл, Дана Воллмер, Кеті Ледекі) з результатом 3 хв. 31,89 сек. Трійку призерів замкнули спортсменки з Канади (Сандрін Мейнвілл, Шанталь ван Ландегем, Тейлор Медісон Рак, Пенні Олексіак) - 3 хв. 33,81 сек.

Ще два фінали пройшли без світових рекордів. На дистанції 400 м. вільним стилем золото завоював австралієць Мак Хортон, який фінішував з показником 3 хв. 41,55 сек. Другим став китаєць Сунь Ян, його результат був гірший на 0,13 сек., а бронза дісталася американцю Конору Дуайера - 3 хв. 44,01 сек.

На запливі 400 м комплексним плаванням у чоловіків золото завоював японець Косуке Хагіно - 4 хв. 6,05 сек., срібло - американець Чейс Каліш (+0,70 сек.), бронзу - ще один японець Дайя Сето (4 хв. 09,71 сек.).