Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

Понад 83% медзакладів Львівщини готові до контрактування з НСЗУ

Як повідомили у прес-службі ЛОДА, у Львівській області понад 95 % спеціалізованих медичних закладів перетворено на комунальні некомерційні підприємства.
Фото: Львівська ОДА

З них у електронній системі охорони здоров’я  (ЕСОЗ) зареєстровано близько 95 %, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) - понад 97 % медзакладів.

Про це сьогодні йшлося під час брифінгу у Львівській ОДА.

До контрактування з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за усіма показниками готові 83,5 % медичних закладів, що надають спеціалізовану допомогу у Львівській області.  

ʺТі, хто буде готовий до змін і до роботи в нових умовах, ті будуть затребувані та конкурентоспроможні. Конкуренція за пацієнта буде шалена. Ми - місцева влада - чітко розуміємо свої обов’язки та відповідальність. Докладаємо якнайбільше зусиль, щоб з 1 квітня Програма медичних гарантій запрацювала у Львівській області у повному обсязіʺ, - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

Трансформація системи відбувається в інтересах пацієнта.

ʺСаме пацієнт з його потребами та інтересами повинен бути в центрі системи охорони здоров’я. З 1 квітня у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій - перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Щоб скористатися цим переліком, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків - укласти декларацію з лікарем первинки, отримувати направлення на наступні рівні допомогиʺ, - наголосила директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.

ʺПерший рік медичної реформи дав упевненість, що зміни, які відбуваються — незворотні. При реформуванні на первинці у минулому році досягнуто істотних успіхів. Медики повірили нам.  У новому році активно готуємося до впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої медициниʺ, - акцентувала директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

ʺЗараз більшість закладів уже готові до контрактування. В питаннях мереживих та опорних лікарень, департамент організує виїзні наради по територіях і напрацьює механізми по кожному індивідуальному випадкуʺ, - розповів т.в.о. директор департаменту охорони здоров’я Андрій Васько.

Мешканців Львівщини також закликають повідомляти про хід реформи чи якісь труднощі на безкоштовний номер контакт-центру 1677. Це дасть змогу на центральному рівні розуміти як триває процес на місцях та вносити у нього корективи.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, на Львівщині 2020 рік пройде як рік медсестринства.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ