За даними соціологів 70,4% мешканців України називають себе віруючими і вважають, що Церква має бути над політикою і пропонувати конструктивний вихід з проблеми.
26 травня, під час засідання круглого столу «Релiгiя, Церква, суспiльство i держава: два роки пiсля Майдану», директор соціологічної служби Українського центру економічних і політичних досліджень імені О. Разумкова Андрій Биченко розповів, що переважна більшість українців є віруючими та відзначив дуже високий рівень довіри громадян до Церкви. Про це повідомив Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.
За даними соціологів 70,4% мешканців України називають себе віруючими. При цьому 58% українців відвідують Церкву, а 51,7% з них бувають у ній лише на релігійні свята.
У Центрі Разумкова також навели дані про опитування українців стосовно відносин Церкви і держави. Більшість мешканців країни – 55% респондентів – певні, що Церква не має втручатись у державні відносини, розповів А. Биченко.
Разом із тим, 79% українців повністю переконані в тому, що релігія має взяти на себе відповідальність за допомогу бідним і нужденним категоріям населення у разі, якщо рішення влади будуть порушувати їхні права.
«У свідомості громадян Церква має бути над ситуацією, зокрема у конфліктах, і пропонувати конструктивний вихід з проблеми з точки зору морального авторитету, – підкреслив експерт. – Довіра до церковних інститутів досі є дуже високою, і число тих, хто їй довіряє, значно переважає недовірливих, на відміну від ситуації з державними інститутами».
Окрім того, директор Центру Разумкова відзначив: «Чим більше Церква намагається стати на чийсь бік в умовах політичного життя, тим більший є спад довіри, хоча вона протягом 15 років досліджень залишається на високому рівні».