Слухай онлайн
Cуспільство

Послання Папи Отця Венедикта XVI з нагоди 41-го Всесвітнього дня засобів суспільних комунікацій

У Ватикані оприлюднене послання Святішого Отця Венедикта XVI з нагоди 41-го Всесвітнього дня засобів суспільних комунікацій, який відзначатиметься 20 травня цього року під гаслом: «Діти і ЗМІ: виклики вихованню». Повідомляє „Радіо Ватикан”.
Коментуючи цю тему, Папа Венедикт XVI зазначив, що вона пропонує нам призадуматись над двома аспектами, одним з яких є виховання дітей, а другим, не менш важливим, хоча й не таким очевидним – виховання самих засобів масової інформації.
Стосунки між дітьми, ЗМІ та вихованням можна розглядати з двох перспектив, а саме: з одного боку – вплив медіа-засобів на формування дітей, а з іншого – виховання дітей таким чином, щоб вони могли у відповідний спосіб відповісти тому, що пропонується через ЗМІ. У цьому контексті, задля культурного, морального та духовного розвитку, є важливим навчити дітей правильно користуватися ними, що є завданням батьків, Церкви та школи. Роль батьків є першочерговою. Саме вони мають право і обов’язок гарантувати обачне вживання медіа-засобів, так виховуючи дітей, щоб вони були здатними висловити правильну оцінку, якою керуватимуться, вибираючи чи відкидаючи запропоновані програми. Для батьків заохоченням і підтримкою у здійсненні цього проекту повинні бути школа і парафія.
У позитивному вихованні до вживання ЗМІ фундаментальною цінністю є приклад батьків, які пропонуючи, дітям те, що є естетично і морально бездоганним, допомагають їм розвивати власну думку, обережність та розпізнавання, впроваджуючи молоду людину в світ класичної літератури, мистецтва та музики. «Краса, що є немовби віддзеркаленням божественного, надихає і оживляє молоді серця та розуми, в той час як брутальність та вульгарність мають пригнічуючий вплив на поведінку», – зазначається в посланні Папи.
Глибоке бажання батьків та вчителів виховувати дітей на шляху краси, правди та добра може бути підтримане медіа-індустрією, якщо вона пропагуватиме фундаментальну гідність людського буття, справжню цінність подружжя і сімейного життя, позитивні здобутки та мету людства. І хоч не бракує таких ЗМІ, які намагаються робити те, що повинні, необхідно визнати, що вони часто потрапляють під тиск тих, які з огляду на комерційні цілі, змушують знизити ці стандарти. «Всілякі тенденції виготовляти програми, в тому числі й анімаційні фільми та відеоігри, які в ім’я забави розхвалюють насилля, відображають анти-суспільну поведінку чи вульгаризують людську статевість, є неморальністю, особливо тоді, коли ці програми призначені для дітей та підлітків, – наголошує Святіший Отець Венедикт XVI у посланні з нагоди Всесвітнього дня засобів суспільних комунікацій, запитуючи: Як пояснити такі «розваги» численним невинним молодим людям, які в дійсності є жертвами насильства, визискування та зловживання?» Папа пригадав слова з Євангелії від святого Луки «Ліпше такому було б, коли б млинове жорно прив'язано йому до шиї, і він був кинутий у море, ніж щоб він спокусив одне з цих малих», і звернувся до відповідальних за медіа-індустрію з закликом «формувати і заохочувати продюсерів берегти спільне добро, підтримувати істину, захищати особисту людську гідність та поширювати пошану до потреб сім’ї».
Послання з нагоди 41 Всесвітнього дня засобів суспільних комунікацій Папа Венедикт XVI закінчив запевненням, що Церква готова надати допомогу батькам, вчителям, працівникам медіа-простору та молоді, наголошуючи на тому, що гідність людської особи повинна бути центром кожного справжнього обміну інформацією.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ