Слухай онлайн
Cуспільство

Премія Франка як національний Оскар гуманітарної україністики, - Ярослав Гарасим

Міжнародна премія імені Івана Франка як найвища відзнака авторитетних україністів і гуманітаріїв сьогодення. Таку думку висловив у коментарі для Гал-інфо доктор філологічних наук, професор Ярослав Гарасим.

Ярослав Гарасим. Фото Гал-інфо

"…Від сорому, який нащадків пізніх Палитиме, заснути я не можу», – написав Іван Франко ще далекого 1905 року. Напевно, сучасне українське суспільство і є тими «нащадками пізніми», згаданими у поетових рядках. Та чи палить нас той сором за необачно втрачені державотворчі можливості, що забирав сон від Франка? На жаль.

Та в цьому невтішному зубожінні Духу вряди-годи можна натрапити на поодинокі винятки. До них належить, без сумніву, започаткована чотири роки тому Міжнародна премія імені Івана Франка як найвища відзнака авторитетних україністів і гуманітаріїв сьогодення.

Ярослав Гарасим. Фото Гал-інфо

Вибудована за чіткими критеріями об'єктивности, відкритости і вимогливости, ця нагорода вже стала національним Оскаром гуманітарної україністики, що кожного року присуджується талановитим ученим за посутній унесок у розвиток наукових студій, щоразу ширше відкриваючи для світу ім'я славного Івана Франка".

Нагадаємо, що вже 27 серпня о 12:00 відбудеться ІV урочиста церемонія нагородження Лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");