Слухай онлайн
Політика

Президент України Віктор Ющенко звернувся із листом до єпископів, священнослужителів та вірних Української греко-католицької церкви з приводу роковин псевдособору 1946 року

7 березня 2006 року на адресу Блаженнішого Любомира, Верховного Архієпископа Києво-Галицького надійщов лист від Президента України Віктора Ющенка, у якому висловлено жаль через події Львівського собору 1946 року, від якого «почався відлік трагічного і водночас героїчного періоду в історії Української Греко-Католицької Церкви». Цей лист 7 березня було прочитано в Національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької у Львові перед концертом-реквіємом, котрий пройшов в рамках відзначення 60-ї річниці Львівського псевдособору. Про це повідомив прес-секретаріат Глави УГКЦ. Текст листа подаємо повністю.
„Єпископам, священнослужителям та вірним Української Греко-Католицької Церкви
Львівський собор 1946 року відлунює болем у серцях багатьох українців. Від того дня почався відлік трагічного і водночас героїчного періоду в історії Української Греко-Католицької Церкви. Це був час жорстокої розправи над тими, чию віру і патріотизм не могла зламати тоталітарна машина. Відродження церкви через півстоліття гонінь засвідчило - справжню віру не можна знищити.
Імена багатьох провідників Греко-Католицької Церкви стали символами мудрості та духовності. Через десятиліття нам близькі й зрозумілі слова митрополита Андрея Шептицького: «Україна звільниться від свого упадку та стане державою могутньою, з’єднаною, величавою, яка буде дорівнювати другим високорозвинутим державам».
Пам’ятаючи минуле, сьогодні ми будуємо нашу державу на засадах демократії та свободи, в якій кожній людині гарантовано право вільно сповідувати свою віру. Драматичні сторінки в історії українського народу мають вчити нас толерантності й співпраці в ім’я суспільного миру та злагоди.
Віра дала змогу Україні відстояти свободу. Бог послав нам мудрість і терпіння, щоб разом будувати сильну державу. Я вірю – з Божою допомогою ми досягнемо цієї мети. Орієнтирами для нас будуть любов до ближнього і єдність у добрі. Нехай Бог береже вас, нехай Бог береже Україну.”
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");