Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура  |  Волинь

Про релігійне життя Львова в роки незалежності розкажуть у музеї історії релігії

20 серпня, у четвер, о 14 годині у Львівському музеї історії релігії презентують банерну виставку "30 років релігійної свободи". Її розмістять на площі перед Музеєм. Про це повідомили Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.

З моменту проголошення незалежності України розпочалося духовне відродження української нації: збільшилась чисельність релігійних громад, християнських течій, відроджувалися монастирі, відновили і розвинули свою діяльність церкви, духовні навчальні заклади, недільні школи.

Організатори ставили перед собою мету показати релігійне життя Львова в роки незалежності. Виставка складається з 22 тематичних банерів, кожен з яких присвячений окремій темі. Зібрано понад 200 світлин, які розповідають про події кінця 80-х – початку 90-х років, а також сучасні фотографії львівських церков, протестантських парафій, юдейських і мусульманських громад Львова, буддистів, кришнаїтів, біблійного товариства, інші.

Виставка розпочинається фотографіями, які нагадують нам про початок відкритих виступів вірян УГКЦ за легалізацію своєї церкви: голодування у травні 1989 року на Арбаті у Москві, велелюдна 200-х тисячна маніфестація 17 вересня 1989 року, перше богослужіння після 1946 року у поверненому УГКЦ Соборі Святого Юра 19 серпня 1990 року, приїзд 29 березня 1991 року Глави УГКЦ Мирослава Любачівського.

Матеріали виставки ілюструють широку участь церкви у соціальних програмах: світлини з родинного дому «Покрова», навчально-професійного центру під проводом отців салезіян, центру опіки сиріт «Святий Миколай» Львівської архієпархії УГКЦ.

Показано роль капеланів як серед військових у навчальних центрах, та і безпосередньо на передовій під час проведення ООС, соціальне служіння різних конфесій.

Про складний і тривалий шлях до незалежної української Церкви – Православної церкви України – розповідають світлини помісних православних соборів УАПЦ, приїздів Патріарха Мстислава Скрипника до Львова 1990 року і Вселенського Патріарха Варфоломія I з нагоди 1020-ї річниці хрещення Київської Русі 2008 року, Об’єднавчого собору православних церков 15 грудня 2018 року, інші.

Традиційним для Львівщини є життя і служіння вірменської національної меншини, об’єднаної довкола собору Успіння Пресвятої Богородиці у місті Львові, Львівської архідієцезії римсько-католицької церкви в Україні. Після здобуття Україною незалежності вони відновили свою офіційну діяльність. Про це засвідчує блок банерів, які показують роль церков, громади, вірян у культурному житті нашого міста.

Окремий банер присвячений візиту Папи Івана Павла II до Львова 25-27 червня 2001 року.

Єврейському народу України довелося пережити низку драматичних подій, проте в останні роки відбувається справжнє відродження єврейського життя в країні, і Львові зокрема: повернення синагоги, створення всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є», який займається духовним відродженням своєї громади, відкриття виставки Львівського музею історії релігії «Акція порятунку євреїв священниками УГКЦ у роки Другої світової війни», проведення Міжнародних фестивалів єврейської музики «Lviv Klez Fest» тощо.

Доволі різноманітним залишається протестантське релігійне середовище. Організації активізували свою роботу з кінця 80-х – початку 90-х років. Сюди належать церкви Євангельських християн баптистів, Християн віри євангельської (п'ятдесятники), Адвентисти сьомого дня; релігійна організація «Свідки Єгови». З їхньою просвітницькою, соціальною, освітньою, благодійною діяльністю у Львові протягом тридцяти років можна ознайомитись на презентованій банерній виставці.

Своє місце на релігійній мапі Львівщини має Українське Біблійне Товариство (УБТ), яке було засноване 22 червня 1991 року, в період здобуття Україною Незалежності. Чим живуть буддійські громади Львова сьогодні, як відроджують власні традиції й уклад мусульмани у нашому місті відвідувачі й гості музею дізнаються оглядаючи виставку.

Виставку «30 років релігійної свободи» можна оглянути протягом двох місяців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ