Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) оголосило результати конкурсу 2017 р. за напрямом Розвиток потенціалу вищої освіти Програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ задля підтримки реформ у сфері вищої освіти.
Програма ЕРАЗМУС+ розбудовує потенціал українських університетів: 41 українська організація та 8 нових проектів
вартістю 7,5 млн. євро фінансуватимуться ЄС
Загалом було відібрано 149 проектів, в тому числі 8 проектів за участі України, загальна вартість яких близько 7,5 млн. євро за участі 41 української організації. 8 проектів за участі України будуть реалізовувати 30 українських вищих навчальних закладів. Серед партнерів-переможців з України є також Міністерство освіти і науки України, Національне агентство з забезпечення якості вищої освіти, ДУ «НМЦ «Агроосвіта» та інші організації.
Проекти зосереджені на модернізації освітніх програм у сфері агропромисловості, логістики, екології, менеджменту та технологій, біоінженерії, а також на забезпеченні якості вищої освіти, запровадженні сучасних методів навчання і викладання, розвитку співпраці університетів з бізнесом та державою, створення інноваційних центрів тощо на основі обміну досвідом з країнами членами і партнерами програми Еразмус+.
Вперше в історії Програми Темпус та Еразмус+ до фінансування було рекомендовано проект в якому саме український університет – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, виступає як грантоотримувач і координатор проекту. До проекту також залучені інші українські організації та університети з Кіпру, Іспанії та Польщі. Команда проекту буде працювати над модернізацією педагогічної вищої освіти та інноваційних інструментів навчання і викладання.
Інші 7 проектів координуватимуть університети з таких країн-членів Програми Еразмус+: Німеччина, Італія, Румунія, Естонія, Іспанія, Словенія, а партнерами виступатимуть вищі навчальні заклади з Австрії, Бельгії, Болгарії, Кіпру, Естонії, Франції, Німеччини, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Польщі, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції, Великобританії та Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Казахстану, Молдови, Монголії, Узбекистану, В'єтнаму.
Інформація про результати конкурсу 2017 р. та список проектів розміщено на сайті Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури: https://eacea.ec.europa.eu/node/2043_en
Довідково: Напрям Розвиток потенціалу вищої освіти (CBHE) є окремим компонентом міжнародного виміру програми Еразмус+, за яким Європейський Союз надає підтримку проведення реформ у сфері вищої освіти. В рамках трьох конкурсів у період з 2014 р. до 2017 року Програми Еразмус+ напряму Розвиток потенціалу вищої освіти від України було подано 355 проектів, з яких 24 проект відібрано до фінансування. 68 вищі навчальні заклади України є партнерами таких проектів, з яких 1 є координатором-грантоотримувачем. Сума виділених грантів Європейським Союзом на партнерства проектів складає більше 15 млн. євро.
Інструкції, рекомендації та інша додаткова інформація для виконавців проектів розміщена на сайті EACEA (Beneficiaries space): https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/beneficiaries-space_en
Рекомендації для виконавців проектів з України розміщена за посиланням:
http://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka2-proekty-spivpratsi/rozvytok-potentsialu-ex-tempus/vikonavtsyam-proektiv.html
База проектів Еразмус+ за участі України розміщено за посиланням:
http://erasmusplus.org.ua/erasmus/novyny-i-baza-proektiv.html
За детальнішою інформацією запрошуємо звертатись до Національного Еразмус+ офісу в Україні: www.erasmusplus.org.ua