Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Програму «теплих кредитів» продовжать в 2017 році

Уряд продовжив дію програми «теплих кредитів» у 2017 році та вдосконалив її процедуру, передбачивши загальний обсяг фінансування у сумі понад 400 млн грн. Про це заявив на засіданні КМУ Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття розробленої Мінрегіоном відповідної урядової постанови. Повідомила прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

«Програма «теплих кредитів» довела свою ефективність і затребуваність у населення. З моменту старту Програми на впровадження енергоефективних заходів видано понад 163 тис кредитів на суму 2,7 млрд грн, якими скористались   громадяни, ОСББ та ЖБК», - повідомив Зубко.

За його словами, середня економія теплової енергії від впровадження енергоефективних заходів за програмою, які були в проваджені ОСББ та ЖБК склала:

при термомодернізації стін - 24%;

при облаштуванні індивідуальних теплових пунктів - 10%;

при встановленні енергоефективних склопрозорих конструкцій в місцях загального користування - 14%;

Крім того, зафіксована суттєва економія електроенергії на освітлення місць загального користування (71%).

«Сьогодні 95% ОСББ/ЖБК готові взяти участь у Програмі повторно. Адже  81% опитаних відмітили підвищення комфортності власних помешкань. Щодо приватних домогосподарств, то кожна родина, яка взяла участь у Програмі, завдяки встановленню вікон, заміні застарілих газових котлів, утепленню стін в одноквартирних будинках зменшила споживання газу від 16 до 43%, а після заміни вікон, радіаторів в квартирах багатоквартирних будинків - зекономила до 24% тепла», - зазначив Геннадій Зубко.

 «Ми не лише продовжили програму на 2017 рік, а й вдосконалили процедуру надання кредитів, посилили контроль за впровадженням енергоефективних заходів та використанням коштів, передбачили систему моніторингу ефективності виконання програми», - зазначив Геннадій Зубко.

Він додав, що програма "теплих кредитів" реалізовується у контексті створення Фонду енергоефективності. Вона дає фінансовий інструмент для підтримки енергоефективних заходів. У свою чергу Фонд енергоефективності — інституція, яка, в першу чергу надаватиме людям технічні та рекомендації під фінансові пакети. 

Крім того, за словами Віце-прем’єр-міністра програма має мультиплікаційний економічний ефект. Адже кожна гривня бюджетних коштів за механізмом співфінансування таких кредитів залучає кошти самих співвласників, кредитних установ, місцевих бюджетів (у разі наявності місцевої програми додаткового стимулювання) та повертається в бюджети у вигляді податкових надходжень, зменшення видатків на субсидії на оплату комунальних послуг тощо.

Довідка.

Постанова розроблена Мінрегіоном з урахуванням норм Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік, яким передбачено фінансування бюджетної програми КПНВН 275.4060 «Реалізація Державної цільової економічної програми енергоефективності». Також це є ключовим елементом секторальних заходів з підвищення енергоефективності відповідно до Національного плану дій з енергоефективності на період до 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ