Підтримуючи вимоги прокурора в інтересах держави, Господарський суд Львівської області прийняв рішення про повернення державі майна на понад 300 млн грн. Йдеться про ПАТ «Львівська вугільна компанія», яке в свій час привласнила компанія Наталії Королевської. Тепер адвокати Королевської звертаються до Вищого господарського суду України.
Незважаючи на скептичний настрій українців, Революція Гідності все-ж дала свої результати, а частково оновлені прокуратура та суд потроху повертають довіру до себе.
4 липня цього року підтримуючи вимоги прокурора прокуратури Львівщини в інтересах держави, Господарський суд Львівської області ухвалив рішення (http://reyestr.court.gov.ua/Review/59515645 ) про повернення державі майна на понад 300 млн. грн.
Так, заступник прокурора Львівської області звернувся до Господарського суду із позовом в інтересах держави до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області за участю третьої особи на стороні відповідача ПАТ «Львівська вугільна компанія» про скасування ряду наказів Регіонального відділення Фонду державного майна щодо приватизації майна та оцінку останнього компаніями з сумнівною діяльністю.
З матеріалів ЗМІ (http://www.newsru.ua/finance/07jul2016/nezakonna_pryvatyzatsiia.html) бачимо, що «Львівська вугільна компанія» була створена в 2007 році спеціально для того, щоб приватизувати Центральну збагачувальну фабрику «Червоноградська», яка до цього належала державі.
Якщо переглянемо історію вугільної промисловості України (http://www.lustration.org.ua/%D1%94%D1%84%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-%D0%B2%D1%83%D0%B3%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%84%D1%96%D1%8F-%D1%84/), то побачимо імена добре відомих за часів правління Януковича політиків. А саме, Олександра Єфремова та Наталії Королевської.
Процес грабунку цього напрямку розпочався ще у 1997 році, коли заступником губернатора Луганської області став Єфремов. Їхній взаємозв’язок прослідковується ще з моменту, коли луганські шахти нещадно різали, а на вулицю виганяли цілі колективи. Саме в ці часи СП «ЕТКО», що належало родині Королевських, розгорнуло діяльність, яка продовжується досі. Розграбувати все, що є у держави. Після розвалу ДП «Свердловантрацит» та ДП «Ровенькиантрацит» Наталія Королевська взялася і за ПАТ «Львівська вугільна компанія».
Наявність зв’язку ПАТ «Львівська вугільна компанія» з Наталією Королевською вбачається з оприлюдненого розслідування, проведеного журналістами у статті (http://nashigroshi.org/2015/07/15/lvivvuhillya-zrobylo-karnu-spravu-bo-ridna-firma-korolevskoji-prysvojila-derzhavne-vuhillya/) журналу «Наші гроші». Як відомо, лише 37,5% акцій товариства належить державі. Решта розподілена між трьома компаніями, які входять до сфери впливу Королевської. А саме, ТОВ «Вантажно-транспортне управління» (23%), «Іфорас» (23%) і «АСП Трейд Груп» (17%). Всі ці компанії раніше були зареєстровані в окупованій бойовиками частині Донбасу. А лише недавно вони були перереєстровані у Києві.
Ще одним яскравим фактом наявності порушень в діяльності ПАТ «Львівська вугільна компанія» є введення у Наглядову раду особи, яка би забезпечувала «правильний» хід справ та прийняття «потрібних» рішень. Таким чином, Господарським судом Львівської області в ухвалі (http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/253259/) про забезпечення позову встановлено, що одним із кредиторів, які заявили свої кредиторські вимоги до ПАТ “Львівська вугільна компанія” є ТзОВ “Новіком”. Як вбачається із наданого позивачем Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на ТзОВ “Новіком”, сформованого станом на 14.03.2016р., тимчасово виконуючим обов’язки директора керівником ТОВ “Новіком” з 12.09.2011р. є Чікаєва Наталія Олександрівна, яка є головою Наглядової ради ПАТ "Львівська вугільна компанія", крім того є пов’язаною з одним із акціонерів ПАТ “Львівська вугільна компанія”, а саме ТзОВ “АСП Трейд груп”, оскільки була представником ТзОВ “АСП Трейд груп” на загальних зборах акціонерів ПАТ “Львівська вугільна компанія”, які відбулися 27.04.2015 року (протокол № 9).
Чікаєва Наталія Олександрівна є пов’язана також з акціонером ПАТ “Львівська вугільна компанія”, а саме ТзОВ “Ванатжно-транспортне управління”, яке володіє 22,755380% акцій боржника. Одночасно з вищевикладеним, Чікаєва Наталія Олександрівна є керівником та єдиним учасником ТзОВ “Вугілля трейд”, з яким у ПАТ “Львівська вугільна компанія” та ТзОВ “Вугілля трейд” існували господарські відносини. Кращу схему по управлінню компанією годі і уявити.
Одним із промахів схеми втілення в життя плану щодо приватизації стала спроба Голови Наглядової ради змінити Голову правління ПАТ «Львівська вугільна компанія». Стосовно цієї справи є рішення (http://reyestr.court.gov.ua/Review/58625969) Господарського суду Львівської області від 14.06.2016 року, де судом визнано недійсним таку резолюцію прийняту, фактично, одноосібно Чікаєвою, яка мала намір заочним голосуванням змінити керівника.
Звідки на такій арені з’явилася фігура Чікаєвої? Достеменно невідомо. Проте, в одному з джерел ЗМІ (http://nashigroshi.org/2016/03/31/sud-ne-vyznav-144-miljony-borhu-lvivskoji-vuhilnoji-kompaniji-pered-prokladkoyu-korolevskoji/) вказано, що Наталія Чікаєва переїхала з Луганська до Києва кілька років тому. Вона є засновником і директором фірми «Новіком», яка спочатку була зареєстрована у Києві по вул. Круглоуніверситетській, 3-5, де володів нерухомістю батько Королевської. Виходячи з цього, важко заперечити ділові зв'язки цих двох жінок між собою.
Отож, варто віддати належне державним службовцям, які не служать режиму варварських загарбувань, а всіма силами та в межах своєї компетенції намагаються не віддати у приватну власність хоча б те, що ще залишилося у держави. Насправді, не дати в руки недобросовісним набувачам підприємство не так легко, адже адвокати Королевської вже подали касаційну скаргу у Вищий господарський суд України. А тому, громадськість ретельно слідкуватиме за перебігом подій, братиме участь в судових засіданнях та доноситиме до людей через ЗМІ всю важливу інформацію.