Слухай онлайн
Політика

Путін боротиметься з «бацилою націоналізму» за допомогою російської мови

Володимир Путін вважає, що з «бацилою націоналізму» потрібно боротися за допомогою російської мови і літератури.

Російський прем'єр і кандидат у президенти Володимир Путін у своїй статті про національне питання заявив, що стрижнем унікальної цивілізації від Камчатки до Карпат є російський народ, тому у першу чергу потрібно зміцнити роль російської мови і літератури в освіті, повідомляє ZN.UA.

«Історична Росія – не етнічна держава і не американський «плавильний казан», де, в цілому, всі так чи інакше – мігранти», — написав Володимир Путін.

Прем'єр зазначив, що у Росії постійно йшов процес взаємного звикання, «взаємного проникнення, змішування народів на сімейному, на дружньому, на службовому рівні».

«Освоєння величезних територій, яке наповнювало всю історію Росії, було спільною справою багатьох народів. Достатньо сказати, що етнічні українці живуть на просторі від Карпат до Камчатки. Як і етнічні татари, євреї, білоруси...», — заявив він.

Проте, за словами Володимира Путіна, «стрижень, що скріплює тканину цієї унікальної цивілізації — російський народ, російська культура».

«От саме цей стрижень різного роду провокатори і наші противники всіма силами намагатимуться вирвати з Росії – під наскрізь фальшиві розмови про право росіян на самовизначення, про «расову чистоту», про необхідність «завершити справу 1991 року і остаточно зруйнувати імперію, що сидить на шиї в російського народу». Щоб урешті-решт змусити людей своїми руками знищувати власну Батьківщину», — написав Володимир Путін.

На думку російського прем'єра, коли починають кричати: «Досить годувати Кавказ», негайно потрібно чекати наступного заклику: «Досить годувати Сибір, Далекий Схід, Урал, Поволжя, Підмосков'я...».

«Саме за такими рецептами діяли ті, хто привів до розпаду Радянський Союз», — заявив Володимир Путін.

У статті Володимир Путін часто використовував радянську риторику: «Проте, якщо багатонаціональне суспільство вражають бацили націоналізму, воно втрачає силу і міцність».

У першу чергу прем'єр планує зміцнити роль російської мови і літератури у багатонаціональному суспільстві.

«У першу чергу мова повинна йти про підвищення в освітньому процесі ролі таких предметів, як російська мова, російська література, вітчизняна історія — звичайно, у контексті всього багатства національних традицій та культур», — заявив Володимир Путін.

Нагадаємо, депутати-регіонали знову внесли до парламенту законопроект «про виховання дітей рідною мовою», який майже повністю повторює проект міністра освіти Дмитра Табачника, який Рада відмовилася розглядати.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ