Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Рада попросила учасників саміту "G20" вплинути на Росію

Керівництво Верховної Ради та народні депутати звернулися до лідерів країн-учасниць саміту "G20" зробити все для звільнення всіх заручників та політв’язнів, яких утримують на окупованих територіях України та в Росії. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті парламенту у п’ятницю ввечері, напередодні саміту країн "G20".

Нардепи просять світову спільноту звернути увагу на ситуацію з політв’язнями у РФ, на систематичне порушення прав людини з боку Росії на тимчасово окупованих територіях України, а також переслідування проукраїнських, зокрема, і кримськотатарських, активістів в Криму.

"Сьогодні нам достовірно відомо про 107 полонених, які утримуються на тимчасово окупованих територіях Донбасу, та щонайменше дев’ять політв’язнів, які утримуються на території Російської Федерації. У цьому списку – режисер  Олег Сенцов, активісти і патріоти Олександр Кольченко, Микола Карпюк, Станіслав Клих та інші", - сказано у заяві.

"В окремий список варто виділити десятки українців і кримських татарів, що були затримані в Криму і яких сьогодні катують, застосовуючи до них, зокрема, і методи каральної медицини, як у найгірші часи СРСР", - додали депутати.

Вони нагадали, що заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова досі незаконно утримують в психіатричній лікарні Сімферополя за його переконання і відкриту позицію, що Крим, тимчасово окупований Росією у 2014 році, є невід'ємною частиною унітарної та суверенної України.

У заяві наголошується, що стан здоров'я Умерова гіршає щодня.

"До нього, як і до інших ув'язнених на тимчасово окупованих територіях, не допускають лікарів та представників міжнародних гуманітарних організацій. А політв'язні в російських тюрмах місяцями не можуть побачитися з українськими консулами, яких також не допускають до незаконно утримуваних", - сказано у зверненні

Українська сторона вважає, що зазначені факти є свідченням того, що Російська Федерація продовжує порушувати всі норми міжнародного права, а також всі домовленості, які були досягнуті між сторонами Мінського процесу.

"Ми рішуче засуджуємо такі дії РФ і закликаємо країни "G20" негайно вжити всіх можливих політико-дипломатичних заходів для звільнення всіх заручників та політичних в’язнів, які утримуються на тимчасово окупованих територіях України та у Російській Федерації", - сказано у заяві.

"Ми закликаємо приділити особливу увагу необхідності негайного виконання Російською Федерацією гуманітарного блоку Мінських угод, де йдеться про негайне звільнення всіх незаконно утримуваних та безперешкодний доступ міжнародних гуманітарних місій на тимчасово окуповані території", - підкреслюється у зверненні.

Депутати просять винести ці питання на порядок денний саміту "G20".

Українська правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ