Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Рік тому Ющенко дав Бандері Героя

Рівно рік тому, 20 січня 2010-го, третій президент України Віктор Ющенко підписав указ про присвоєння звання Героя України лідерові Організації українських націоналістів Степану Бандері.

Своє рішення Ющенко оприлюднив за два дні, у День соборності, вручивши нагороду онукові Бандери.

З того часу в Україні не вщухає дискусія навколо нагородження лідера ОУН. Так, вже 2 квітня 2010 року Донецький окружний адмінсуд визнав протиправним і таким, що підлягає скасуванню, указ Ющенка. Таке рішення суд пояснив тим, що звання Героя може бути присвоєно лише громадянину України, а Бандера помер в 1959 році, до створення Української Держави.

23 червня Донецький апеляційний адміністративний суд залишив у силі цей судовий вердикт.

При цьому Конституційний суд відмовив у відкритті конституційного провадження у справі про конституційність указу Ющенка.

Нещодавно ж, 12 січня 2011 року, на офіційному сайті глави держави з'явилася інформація про те, що указ № 46/2010 від 20 січня 2010 року про присвоєння Степану Бандері звання "Герой України" "визнаний недійсним за рішенням суду".

Сам Віктор Ющенко вважає рішення про скасування його указу політичним, відзначаючи, що воно тягне за собою загрозу українській державності.

Тим часом у Вищому адміністративному суді (ВАСУ) днями пояснили, що касації на рішення Донецького апеляційного адмінсуду, який відібрав у Степана Бандери звання Героя, поки не розглядалися і ВАСУ не призупиняв дію рішення цього суду. Саме тому зараз рішення про визнання недійсним указу Ющенка має законну силу.

У ВАСУ також пояснили, що касаційні скарги щодо "справи Бандери" будуть розглянуті, щойно їх призначать до розгляду. Раніше касації були прийняті у провадження в ВАСУ, але їх розгляд було відкладено на невизначений термін.

У той же час адвокат Степана Бандери-молодшого - онука лідера ОУН - переконаний, що в справі про нагородження Бандери ще не поставлена крапка, повідомляють Подробности.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ