Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Росія внесла Світовий конгрес українців у список "небажаних організацій"

Влада Росії внесла Світовий конгрес українців у так званий патріотичний стоп-лист на тимчасовій основі, повідомив в інтерв'ю "Укрінформу" президент Конгресу Євген Чолій у понеділок, 19 грудня.

"СКУ потрапив у список попереднього "патріотичного стоп-листа" РФ", - зазначив Чолій.

За словами Чолія, три відомства перевіряють в даний час діяльність Конгресу і вирішують, чи залишати СКУ в списку на постійній основі, чи виключити з нього. Ця ситуація може суттєво ускладнити відносини між СКУ та українськими організаціями в Росії.

Президент Конгресу зазначив абсолютно непрозорий спосіб внесення СКУ в "стоп-лист" - до представників організації ніхто не звертався, ніхто не повідомив про те, що питання розглядається, ніхто не надав можливості висловити свою позицію. Про те, що організація включена в список, СКУ дізналися з повідомлень ЗМІ.

Євген Чолій розповів і про долю двох найбільших українських крайових організацій в Росії - Об'єднання українців у Росії та Федеральної національно-культурної автономії українців у Росії. Раніше Міністерство внутрішніх справ РФ і суд ліквідували обидві. За словами Чолія, попередні спроби відновлення діяльності цих організацій виявилися невдалими.

На даний час до складу СКУ в Росії входять п'ять регіональних крайових організацій, усі вони беруть участь у заходах Конгресу.

Як повідомлялося раніше, Світовий конгрес українців, закликав Нідерланди розблокувати ратифікацію угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. За словами президента Конгресу Євгена Чолія, відмова від ратифікації негативно позначиться не тільки на Україні, але і країнах-членах ЄС.

Також у День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років Світовий конгрес українців організував вшанування пам'яті загиблих у 32-х країнах світу.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ