Сьогодні, 18 січня 2021 року, стартувала реєстрація всіх охочих вчителів початкових класів для участі у зовнішньому оцінюванні професійних компетентностей, що триватиме до 31 січня 2021 року включно, - інформує пресцентр Державної служби якості освіти України.
А вже 27 лютого п.р. відбудеться незалежне тестування учасників сертифікації.
ʺСертифікація – це можливість вчителя випробувати власні сили та підтвердити статус професіонала своєї справи. Адже зовнішнє оцінювання є чудовою нагодою педагогам проаналізувати методику роботи, зрозуміти вектори професійної діяльності. Крім того, процедура сертифікації – інструмент мотивації вчителя до саморозвитку, самовираження та педагогічного зростанняʺ, – зазначив Голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК.
Сертифікація педагогічних працівників – пілотний проект, який складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно:
І етап – незалежне тестування, проводиться Українським та регіональними центрами оцінювання якості освіти;
ІІ етап – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності, проводитиметься Державною службою якості освіти та її територіальними органами протягом березня-квітня 2021 року;
ІІІ етап – вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації, проводитиметься Державною службою якості освіти та її територіальними органами у вересні-листопаді 2021 року.
Цьогоріч участь у сертифікації зможуть взяти не більше 2000 педагогів. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України визначено граничну кількість вчителів для проходження сертифікації в розрізі регіонів, зокрема найбільшу квоту отримали Дніпропетровська і Львівська області – 141, Одеська область – 125, м. Київ – 122, Київська область – 110.
Оскільки сертифікація добровільна, педагогічний працівник може відмовитися від участі в ній на будь-якому етапі.
Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової/позачергової атестації педагогічним працівником і є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання. Також вчителі, які успішно пройшли сертифікацію, отримають 20% надбавку до заробітної плати.