Слухай онлайн
Війна на Донбасі  |  Cуспільство

Рубан: У полоні терористів - до 30 бійців з аеропорту та Червоного Партизану

У полоні бойовиків за останній тиждень опинилися близько 30 українських військовослужбовців. Про це в ефірі "Подробностей" заявив глава центру обміну полоненими Володимир Рубан.

За його словами, 20 з них - з району Донецького аеропорту, 11 - з району Красного Партизана з 20-го батальйону. 

При цьому Рубан зауважив, що під завалами у Донецькому аеропорту залишаються загиблі військовослужбовці і не виключив, що там ще можуть бути живі бійці: "Досвід свідчить, що до 22 днів люди виживають під завалами, є шанси, що багато в нішах залишаються живими".

Разом з тим загальну кількість полонених українських бійців Рубан не назвав: "Багато і цифри змінюються постійно".

Також Рубан висловив упевненість, що "усі будуть обміняні, але за списком, який надасть донецька сторона", однак "цей обмін буде не "всі на всіх", а "двохсотих" бойовики будуть не обмінювати, а віддавати - така домовленість. 

Рубан уточнив, що до солдатів, які перебувають у полоні  бойовиків, "ставляться як до військовополонених".

"У них чіткий статус військовополонених, їх не б'ють, до них не застосовують фізичне насильство, їм надають медичну допомогу", - зазначив він.

Як відомо, 19 січня в аеропорту Донецька бойовики підірвали частину перекриття другого поверху, де були українські бійці.

"Частина перекриття другого поверху нового терміналу обвалилась – була підірвана сепаратистами. Уламки впали, у тому числі, і на бійців. Багато поранених", - повідомив Бірюков.

24 січня стало відомо, що бойовики зайняли с. Красний Партизан.  У штабі АТО підкреслили: до цього селище було нейтральною територією і українських військових там не було вже довгий час. 

Однак як заявив журналіст Олексій Братущак, заяви штабу не відповідають дійсності: українська сторона таки втратила позицію у Красному Партизані. "Цей блокпост був важливим для нас. Він перекривав прямий шлях з Донецька на Горлівку", - зазначив  журналіст.

За його даними, внаслідок боєзіткнень за блокпост у Красному  Партизані загинули 4 українські бійці.

УП

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ