Слухай онлайн
Cуспільство

Сенцов виступив проти свого звільнення за будь-яку ціну

Український кінорежисер Олег Сенцов, засуджений у Російській Федерації за надуманим звинуваченням, написав лист до співвітчизників.

Фотокопію листа виклав у фейсбуці Геннадій Афанасьєв, засуджений за тією ж справою, що і Сенцов, але звільнений з ув'язнення в Росії.

"Третій рік я сиджу в російській в'язниці. Третій рік проти моєї країни ведуть війну. Ворог воює підло, нишком, вдаючи, що він тут ні при чому. Йому ніхто вже не вірить, але його це не зупиняє. Війна не буває красивою, але правда все одно за нами - ми ні на кого не нападали, ми захищаємося. Але крім цього, головного, ворога, якого всі знають і який зовні, є й інші. Вони дрібніші, але вони всередині, тут, під шкірою, вони майже свої. Але вони не за нас, вони за себе. Хтось залишився від старих часів, хтось просто хоче жити по-старому, але під новою личиною. Не вийде. І у того великого, і у цих менших цілі різні, але нам з ними не по дорозі. І я не буду говорити, що ми подивимося, хто кого. Я і так знаю, хто переможе. Прагнення до свободи і прогресу не зупинити", - пише Сенцов.

"Нас багато в полоні в Росії і ще більше на Донбасі. Когось уже звільнили, інші чекають і сподіваються. У кожного своя історія і умови утримання. Хтось на полонених піариться, хтось реально працює. Ставати більш відомим ув'язненим, щоб тебе обміняли швидше інших - це не той шлях, яким я хотів би пройти. Я не хочу тягнути ковдру на себе. Я хочу залишитися просто прізвищем у загальному списку. Навряд чи мені запропонують вийти останнім, але це був би хороший вибір", - продовжує він.

"Тут, в ув'язненні, ми обмежені. І навіть не свободою - цього вже не відняти, а тим, що мало що можемо зробити тут для країни. Точніше, зробити можемо тільки одне - триматися. Не треба нас витягувати будь-якою ціною - перемога від цього ж не наблизиться. Використовувати нас як зброю проти ворога - так. Знайте, що ми не слабке ваше місце. Якщо нам судилося стати цвяхами в кришку труни тирана, то я хотів би бути таким цвяхом. Просто знайте, що цей цвях не зігнеться", - зазначив Сенцов.

Нагадаємо, режисера і письменника Олега Сенцова затримали 11 травня 2014 року працівники ФСБ у Криму. Його звинуватили в скоєнні терористичних актів на півострові. У серпні 2015 року суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Режисер назвав справу політичною і сфабрикованою і заявив про застосування тортур. Олег Сенцов відбуває покарання в Якутії.

LB.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...
");