Слухай онлайн
Політика

Шкіль дезінформує громадськість, – МВС

Заяви Андрія Шкіля про прохання надання політичного притулку у Чехії у зв’язку з його кримінальним переслідуванням в Україні не мають під собою ніякого підґрунтя та спрямовані на дезінформування громадськості і міжнародної спільноти. МВС України про це заявляло раніше і заявляє ще раз. Про це повідомили в УЗГ МВС України.

Андрій Шкіль і справді притягався до кримінальної відповідальності за статтею 71 Кримінального кодексу (в редакції 1960 року) – масові безпорядки. У зв’язку з цим у березні 2001 року він був заарештований. У квітні 2002 року Андрія Шкіля було звільнено з-під варти.

Згідно з діючим законодавством строк давності притягнення особи до кримінальної відповідальності за скоєння тяжкого злочину становить 10 років. Відповідно цей термін сплив ще у березні 2011 року, тобто тоді, коли минуло 10 років з моменту події. У зв’язку з цим жодних юридичних підстав для кримінального переслідування А. Шкіля не існує.

Що стосується двох справ про участь Андрія Шкіля у ДТП, що сталися у 2007 та 2011 роках, то в першому випадку прокуратурою винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, а в другому – Голосіївським районним судом м. Києва А. Шкіля визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, але провадження по справі закрито у зв’язку із закінченням строків накладання адміністративних стягнень.

У зв’язку з цим МВС заявляє, що ніяких перепон для повернення громадянина А. Шкіля в Україну не існує, а інформація про його кримінальне переслідування не відповідає дійсності.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ