Сьогодні, 2 вересня, у Першій Львівській Медіатеці відбулось громадське обговорення «Що навчила ситуація з Океаном?». Учасники проаналізували ситуацію та обговорили подальші спільні дії. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Зокрема, під час обговорення компанія-забудовник публічно визнала свою вину у руйнуванні мозаїки. А відтак, має сплатити штраф та профінансувати відновлення мозаїки. А щоб забезпечити ще й просвітницьку роботу, озвучили ідею створення дитячого мистецького простору, площею близько 1 тис. кв.м. на базі школи Олекси Новаківського. Там, зокрема, має бути дитяча картинна галерея, окрема секція дослідження і роботи з мозаїкою. Інвестувати у створення такого простору також готова компанія-забудовник.
«Ми завтра розпочинаємо попередні роботи з відновлення мозаїки, і це має стати прецедентом, скільки б це не коштувало. Ми хочемо, щоби кожен зробив правильний висновок з цього», — зауважив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.
Окрім того, була озвучена ідея, щоб 2020 рік визначили роком культурної спадщини і офіційно затвердити концепцію заходів. А також — має бути створена галерея творчості Володимира Патика, яка б дала змогу цей прецедент зі знищення мозаїки трансформувати у вирішення конкретних містобудівних питань.
Також зауважили, що з вересня в місті розпочинають низку публічних обговорень щодо юридичного вирішення та просвітницьких заходів з метою унеможливлення руйнування й пошкодження культурної та історичної спадщини.
До слова, у четвер, 5 вересня, о 19.00 год. в управлінні охорони історичного середовища ЛМР відбудеться обговорення переліку історичних мозаїк і логістику їхнього збереження — перед затвердженням на виконкомі.