Глаукома є одним з найнебезпечніших захворювань, яке супроводжується підвищенням внутрішньоочного тиску.
А це у підсумку може призвести до пошкодження зорового нерва, а відтак втрати зору.
На сьогоднішній день існує одразу декілька методів лікування глаукоми https://www.visiobud.com/uk/hirurgichne-likuvannya-glaukomi/, їх використовують залежно від стадії захворювання та індивідуальних особливостей пацієнта. Йдеться про лікування:
- Медикаментозне,
- Лазерне,
- Хірургічне.
Далі в нашій статті ми розглянемо кожен із методів окремо.
Особливості медикаментозного лікування
В цьому випадку для лікування глаукоми використовують очні краплі, які допомагають знизити внутріншьоочний тиск.
Мова йде про препарати, які або зменшують вироблення внутрішньоочної рідини, або ж покращують її відтік.
Якщо ж краплі виявляються неефективними, лікарі можуть призначити пероральні препарати, які, власне, допомагають знизити тиск в очах.
Лазерне лікування глаукоми
Такий спосіб лікування покликаний покращити відток внутрішньоочної рідини або ж зменшити її вироблення.
Зокрема, це може бути лазерна трабекулопластика: лазер стимулює трабекулярну сітку, а це в свою чергу допомагає збільшити відтік рідини.
Крім того, може використовуватися і лазерна іридотомія. Така операція, як правило, застосовується при закритокутовій глаукомі. В такому випадку створюється маленький отвір у райдужці задля покращення циркуляції внутрішньоочної рідини.
Ще один спосіб - лазерна циклофотокоагуляція. Таке оперативне втручання зменшує вироблення рідини шляхом впливу на циліарне тіло.
Хірургічний метод лікування глаукоми
У тому випадку, коли медикаментозне та лазерне лікування не дають потрібного ефекту або коли глаукома прогресує, - за таких умов переходять до хірургічного лікування.
Може застосовуватися або трабекулектомія, тобто створення умов для штучного відтоку рідини з ока, або ж імплантація дренажних пристроїв, наприклад, спеціальних трубочок, які встановлюють в оці для постійного відтоку рідини.
Також застосовується і глибока склеректомія – це операція, яка покликана зменшити опір відтоку рідини без проникнення в передню камеру ока.
У будь-якому разі, якщо є підозри на глаукому або ж хвороба ще на ранній стадії, дуже важливо завчасно пройти огляд у офтальмолога та, у разі потреби, розпочати лікування.
І ще один важливий момент: огляд, як і лікування, важливо проходити тільки в досвідчених лікарів і в кращих профільних медичних центрах. Адже це запорука точної діагности і ефективного усунення недуги.