Слухай онлайн
Cуспільство  |  Історія

Стало відомо, скільки українців заморила голодом радянська влада

Упродовж 1932-1933 рр. радянська влада заморила голодом 10,5 млн українців.

Такі дані навів президент Міжнародного конгресу криміналістів, академік Національної академії правових наук України Валерій Шепітько під час Міжнародного форуму «Масові штучні голоди: пам’ятаємо, вшановуємо», - повідомляє Укрінформ.

«За результатами проведених комплексних судових експертиз було встановлено, що в 1932-1933 роках з метою ліквідації національно-визвольного руху, знищення української нації як такої та недопущення відновлення Української держави комуністичний тоталітарний режим вчинив особливо тяжкий злочин - геноцид українців і знищив 10 мільйонів 500 тисяч українців, з них 4 мільйони дітей», - сказав Шепітько.

Він наголосив, що Голодомор став фактично ціною, яку сплатив український народ за свою свободу, за прагнення людей до волі. Це була реакція тоталітарного комуністичного режиму на відновлення української державності, на український національний рух.

«У 1930 році в Україні відбулося понад 4 тисячі масових виступів, в яких, за оцінками окремих дослідників, взяли участь 1,2 млн осіб. При цьому штучний голод ставав зброєю масового біологічного знищення людей», - зазначив Шепітько.

Водночас він зауважив, що під дію Кримінального кодексу України підпадають злочини, вчинені проти української нації за межами України, і вони не мають строків давності відповідно до конвенцій ООН.

«Тоталітарні країни зазвичай заперечують вчинення злочину геноциду, а країни-правонаступники в разі визнання цих злочинів значно занижують чисельність жертв. Не є винятком Російська Федерація як правонаступниця Радянського Союзу, яка не визнає вчинений комуністичним тоталітарним режимом геноцид української нації», - сказав науковець.

При цьому він закликав, вшановуючи пам’ять знищених українців у 1921–1923 рр., 1932-1933 рр., 1946–1947 рр., зробити все можливе, щоб запобігти повторенню подібних тяжких злочинів у майбутньому.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ