1 травня - найбільше християнське свято - Світле Христове Воскресіння. У ніч з 30 квітня на 1 травня 2016 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Володимирському кафедральному соборі очолив Пасхальні богослужіння - полуношницю, хресний хід, Великодню утреню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.
Близько 20 години 30 квітня з Єрусалимського храму Воскресіння Христового до собору було привезено Благодатний вогонь або Святе світло, як цей вогонь називається у грецькій традиції. З благословення Святійшого Патріарха Філарета благодатний вогонь до України був доставлений громадською організацією "За помісну Україну", яку очолює Петро Андрійович Ющенко. Предстоятель благословив вогнем духовенство та прихожан. Із кафедрального собору Благодатний вогонь був розвезений по храмах і монастирях столиці та Київської області.
Під час Великодньої відправи Предстоятелю Київського Патріархату співслужили клірики кафедрального собору. За богослужінням молились Президент України Петро Порошенко разом зі своєю родиною, а також Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, громадські діячі та інші поважні гості.
Незадовго до опівночі Патріарх із духовенством та парафіянами вийшли на хресний хід навколо собору, який за уставом завершився перед закритими дверима храму, що символізують собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Великодня утреня і вперше цього року було проголошено: «Христос Воскрес!».
Далі Святійший Владика, духовенство та парафіяни увійшли до храму, де утреня продовжилась каноном Пасхи. Під час утреньої клірик кафедрального собору протоієрей Петро Зинич прочитав Оголошувальне слово святителя Іоана Золотоустого. Ця Пасхальна проповідь, виголошена великим учителем Церкви ще у ІV столітті, читається у храмах щороку у день свята Світлого Христового Воскресіння. Під час утреньої Предстоятель Київського Патріархату виголосив своє цьогорічне Пасхальне послання.
Після завершення утрені, богослужіння продовжилося співом Пасхальних часів та святковою Божественною літургією. Під час літургії, за традицією, Пасхальне Євангеліє (Ін. 1: 1-17) читалося різними мовами. Патріарх Філарет почав читання слов'янською, а далі священнослужителі продовжили читання українською, грецькою, латинською, російською, англійською та німецькою мовами.
Богослужіння завершилося освяченням артосів (пасхальних хлібів, які знаходяться біля вівтаря у храмі впродовж Світлого тижня, а у Світлу суботу роздаються вірним) та пасхальних приношень.
За літургією співав Патріарший хор (регент Вероніка Матвієнко) та кліросний хор Володимирського собору (регент Тетяна Солосич).
Впродовж всієї служби собор та прилегла територія були наповнені численними богомольцями, а потік бажаючих освятити великодні приношення не переривався.