Слухай онлайн
Політика

Тимошенко і Янукович мусять визнати результати виборів - спостеріагач з Європарламенту

Голосування в другому турі було чесним, попри деякі порушення. Тепер головне, щоб кандидати визнали результати, сказала в розмові з Deutsche Welle спостерігач від Європарламенту, лідер фракції "зелених" Ребекка Гармс. Про це повідомило Німецьке радіо.
Deutsche Welle: Яким є висновок спостерігачів від Європарламенту щодо другого туру голосування? Чи були  порушення?

Реббека Гармс: Усі команди спостерігачів від Європейського парламенту під час цього голосування були у Києві або поблизу столиці. Ми вже зібрали наші враження, а також опрацювали інформацію, отриману від спостерігачів від ОБСЄ, які працювали по всій Україні. Відповідно до наявної зараз інформації, немає жодної критики щодо проведення цих виборів. Все відбувалося коректно. Звісно, були невеличкі ускладнення,  як і завжди, але загалом  вибори було проведено так само чесно, як і три тижні тому.

DW: На думку КВУ, цього разу було більше порушень і проблем, ніж під час першого туру…

Гармс: З точки зору міжнародних спостерігачів за виборами, котрі на цей момент зібрали результати своїх спостережень, під час голосування були незначні порушення правил, але ми не вважаємо, що вони можуть серйозно вплинути на результати голосування. Утім, це лише попередні висновки, те, що ми зараз знаємо.

DW: Наскільки можна виключити можливість порушень під час підрахунку голосів?

Гармс: Найважливіше зараз, щоб спостерігачі у різних регіонах робили свою роботу добре і стежили за усім процесом до кінця. У нас тут, у Києві склалося враження, що спостерігачі та представники обох кандидатів на виборчих дільницях виконували свою роботу добре, чесно і колегіально.

DW: Згідно з результатами екзит-полів, різниця між кандидатами є невеликою. Наскільки серйозною, на вашу думку, є небезпека, що той, хто зазнає поразки на виборах, не визнає результатів голосування?

Гармс: Небезпека, звичайно, існує завжди, але я вважаю, що це було б дуже погано для українців, якби знову спалахнув конфлікт між блоками двох кандидатів-конкурентів. На мою думку, якщо буде необхідність або якщо Юлія Тимошенко чи Віктор Янукович забажають перевірки результатів голосування, тоді це має стати справою судів. Україна знаходиться у дуже складній соціальній та економічній ситуації. Ця країна потребує стабільності і відповідальних політиків при владі, а не нових сутичок.

DW: На вашу думку, загострення ситуації можливе?

Гармс: Я б бажала, щоб після визначення чіткого результату виборів кандидати-конкуренти його визнали. І найкраще було б, якби після цього вони перейшли до політичної діяльності. Якщо, звісно, дійде до оскарження результатів у судах, тоді я сподіваюся, що юристи будуть спроможними швидко все з'ясувати, зробивши свій внесок у справу встановлення порядку і стабільності в країні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ