Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

У Червонограді обговорили шляхи розвитку міжнародної співпраці у вугільній сфері

Учора, 19 червня, представники громад Червоноградського району та експерти зібралися, щоб обговорити шляхи розвитку міжнародної співпраці в контексті справедливої трансформації вугільних територій. Про це повідомляє Львівська ОВА.
Фото: Львівська ОВА

Участь в заході взяли директорка департаменту міжнародної допомоги Львівської ОДА Ірина Бутинець та начальник управління регіонального розвитку департаменту економічної політики Вадим Табакера.

Нагадаємо, у Червонограді реалізують проєкт з трансформації вугільної галузі «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України». Його впроваджує німецька компанія GIZ за дорученням уряду Німеччини у партнерстві з Львівською обласною військовою адміністрацією та Червоноградською міською радою. Саме за підтримки цього проєкту відбувся вчорашній захід. 

Учасники дискусії обговорили можливості співпраці на міжнародному рівні для громад Червоноградського вугільного регіону.

«Членство в ЄС, до якого ми прагнемо, потребує реформ, в тому числі й у вугільній галузі. Ця трансформація має бути справедливою та враховувати потреби людей. Йдеться про створення нових виробництв, робочих місць,  розвиток соціальної сфери та інфраструктури. Це все вимагає додаткових ресурсів, тож дуже важливо для громад бути спроможними залучати позабюджетні кошти через міжнародні програми та гранти, писати проєкти та їх реалізовувати, а також налагоджувати  партнерські стосунки з іноземними донорами. Ми наголошували на тому, що у кожній громаді має бути людина, відповідальна за міжнародну співпрацю, адже саме від неї великою мірою залежить успіх», – розповіла Ірина Бутинець.

Під час заходу представили низку перспективних напрямів міжнародної співпраці, які можуть бути цікавими для місцевих громад. Зокрема, це залучення інвестицій у розвиток альтернативних видів енергетики, розвиток туризму, підтримка малого та середнього бізнесу тощо.

«Розуміння можливостей міжнародного співробітництва вкрай важливе в контексті напрацювання Плану заходів зі справедливої трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону. І йдеться не лише про залучення додаткових коштів міжнародної допомоги для проєктів місцевого розвитку, а й вивчення передового закордонного досвіду. Європейські країни пройшли шлях справедливої трансформації раніше, тому нам точно є чому у них повчитися. В цьому контексті також не слід забувати про можливості й вигоди від партнерства органів місцевої влади з громадськими організаціями, які найкраще відчувають потреби місцевих мешканців і мають більше гнучкості та інституційної спроможності для написання та впровадження проєктів міжнародного співробітництва», – зауважив Вадим Табакера.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ