Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

У Хорватії стартують парламентські вибори

Парламентські вибори дадуть старт тому, що в Хорватії називають "роком супервиборів".

Фото: Depositphotos

У Хорватії в середу, 17 квітня, стартують дострокові вибори у парламент.

Про це повідомляє Укрінформ

Близько 3,7 мільйона виборців обиратимуть між більш ніж двома тисячами кандидатів. Очікується, що результати екзит-полів будуть оголошені за кілька хвилин після закриття виборчих дільниць о 19:00 у середу. Офіційні результати очікуються за кілька днів.

Як пише Reuters, вибори стануть своєрідною перевіркою популярності чинного прем'єр-міністра Андрея Пленковича та його правлячої консервативної партії Хорватський демократичний союз (HDZ), яку опоненти звинувачують у корупції.

HDZ сподівається скористатися довгостроковою підтримкою, яку вона отримала внаслідок вступу Хорватії до Європейського Союзу, запровадження євро та буму туристів, які відвідують адріатичне узбережжя країни.

Однак багато хто втомився від HDZ, яка домінує в політиці з моменту здобуття Хорватією незалежності в 1991 році.

Аналітики кажуть, що численні скандали з хабарництвом, зокрема призначення Пленковичем на посаду генерального прокурора кандидата, відомого своїми зв'язками з людьми, причетними до корупційних оборудок, можуть похитнути його більшість. Пленкович свою провину заперечує.

Згідно з останніми опитуваннями IPSOS, HDZ отримає 60 місць у 151-місному парламенті. Це більше, ніж у будь-якої іншої партії, однак недостатньо для отримання абсолютної більшості. Очікується, що після голосування відбудуться коаліційні переговори.

Головним суперником Пленковича є президент Зоран Міланович, який заявив, що піде у відставку і очолить уряд, якщо його Соціал-демократична партія (SDP) прийде до влади за допомогою інших, менших партій.

 «Якщо в результаті виборів до влади прийде коаліція на чолі з соціал-демократами, це може змінити позицію країни з таких важливих питань, як підтримка України в її війні з Росією. Міланович виступає проти допомоги Україні», - йдеться у повідомленні.

Парламентські вибори дадуть старт тому, що в Хорватії називають "роком супервиборів". Після європейських виборів у червні хорвати також проголосують на президентських виборах, які відбудуться цього року. Хоча президент має право пропонувати поправки до конституції і скликати позачергові сесії парламенту, більшість його повноважень є здебільшого церемоніальними.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ