Сакральні споруди Львова відновлюють. Як повідомили в управлінні охорони історичного середовища ЛМР, завершуються реставрацій роботи в одному з найгарніших храмів Львова — храмі Пресвятої Євхаристії УГКЦ (колишній Домініканський собор). Нагадаємо, що з 2018 року у храмі тривають ремонтно-реставраційні роботи із заміни даху і вікон. На ці роботи з міського бюджету Львова виділено більше 10 млн грн.
ʺУ 2018 році ми розпочали реставраційні роботи в костелі Домініканів з келіями, на пл. Музейна. Це дуже важливий об’єкт. Це один з найгарніших храмів Львова. Нагадаю, що над куполом дах був поміняний ще давніше. Однак, не був замінений дах над монастирськими приміщеннями, які прилягають до нього.
На замовлення нашого управління реставрацію даху і вікон виконує підрядна організація ʺВолодар-Маркетʺ. До цих приміщень досить проблематично добратися. Робітники працювали як альпіністи.
Зокрема проводилась реставрація існуючих вітражів, віконних гратів, рам, ремонт та заміна дахових конструкцій, заміна пошкоджених крокв і обрешітки, відновлення покриття дахів (окрім вже раніше замінених), карнизів, фронтонів і дашків при фронтонах, заміна водостічних ринв.
Станом на зараз відреставровано вітражні вікна. Замінено більшу частину даху. Зокрема проведено реставрацію з відновлення сигнатурки на центральному куполі. Її покрито мідною бляхою.
На усі ці роботи, починаючи з 2018 року, з міського бюджету Львова було виділено 10 млн. 146 тис грнʺ, — розповіла Лілія Онищенко, начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР.
Також цього року продовжуватимуться ремонтно-реставраційні роботи в келіях храму св. Казимира, що на вул. М. Кривоноса, 1, ремонт колишніх келій костелу Францисканок (вул. М. Лисенка, 45, духовна семінарія); ремонт костелу св. Миколая (вул. Грушевського, 2).
Колишній костел ордену Домініканів, що на пл. Музейній, 3 у м. Львові -пам'ятка архітектури національного значення, згідно Постанови РМ УРСР ʺПро впорядкування справи обліку та охорони пам'ятників архітектури на території УкраїнськоїРСРʺ № 970 від 24.08.1963 р. Охоронний № 340. Пам’ятка архітектури розташована на території об’єкта, внесеного до Списку всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО ʺЛьвів — Ансамбль історичного центруʺ.
Пам’ятка збудована у XVIII ст. за проектом Яна де Вітте. Загальна стилістика пам’ятки — бароко. Будівничим костелу був Мартин Урбанік.
Основний об’єм костелу у формі еліпса. Його оточують радіально розташовані каплиці. Еліптичний купол підтримують вісім пар колон. До еліпса примикає прямокутна вівтарна частина.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, у Львові відреставрували вхідну браму на вул. Гавришкевича, 2.