Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

У Конгресі США просять Трампа ввести ще низку санкцій проти Росії

Впливові законодавці США закликають президента Дональда Трампа якнайшвидше запровадити другий етап санкцій проти Росії за Солсбері. Про це повідомляє “Голос Америки”.

Так, очільник комітету Палати представників з закордонних справ від Республіканської партії Ед Ройс вже виступив із заявою, засудивши невизначеність строків запровадження нового раунду санкцій.

“Це неприйнятно, що в адміністрації відсутній план, чи навіть часові рамки для дій у межах другого етапу обов’язкових санкцій”, - заявив він.

За словами законодавця: “Ніхто не мав би бути здивований, що Володимир Путін відмовляється заприсягтися, що більше не використовуватиме нервово-паралітичні речовини збройного класу”.

Сенатор-демократ Боб Менендез, який є членом комітету з міжнародних відносин Сенату, також закликав президента Трампа запровадити другий етап санкцій, особливо з огляду на плани проведення зустрічі Трампа та Путіна.

“Так як ймовірність зустрічі між президентом Трампом та Володимиром Путіним зростає, я рішуче закликаю президента запровадити другий раунд санкцій, як того вимагає закон США, через використання Росією хімічної зброї", - наголосив він.

"Адміністрація повідомила Конгресу, що вона встановила, що Росія не припинила використання хімічної та біологічної зброї протягом 90 днів, передбачених Законом про контроль над хімічною ті біологічною зброєю. Зараз час діяти. Для того, щоб серйозно ставитись до притягнення Росії до відповідальності, адміністрація має виконувати закон і швидко запровадити другий раунд санкцій, щоб ефективно стримувати використання хімічної зброї Кремлем", - йдеться в заяві сенатора.

Нагадаємо, перший етап цих санкцій було введено в ​серпні, коли США серед іншого видворили з країни 60 російських шпигунів та дипломатів і вжили заходів з припинення торгівлі зброєю.

Тепер, щоб запровадити другу хвилю санкцій, Держдеп має обрати три види санкцій з переліку шести. Ці санкції набагато більш болючі, ніж передбачені першим раундом, зазначають аналітики. Санкції можуть включати як торговельне ембарго, так і зменшення дипломатичних відносин. В вересні заступник держсекретаря США Маніша Сінгх під час слухань в Конгресі заявила, що нові санкції стосуватимуться банківської сфери, більш широкої заборони на закупівлю оборонних товарів і блокування міжнародної допомоги.

Укрінформ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ