Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

У Києві провідні фахівці обговорять складнощі у лікуванні туберкульозу

Як інформує прес-служба МОЗ України, Україна цього року приймає симпозіум ʺПодолання перешкод у лікуванні туберкульозу: від стратегії до дійʺ.

Дводенний симпозіум  відбудеться 5-6 березня у Києві, організаторами якого є Міністерство охорони здоров’я України у партнерстві з організацією ʺЛікарі без кордонівʺ/Médecins Sans Frontières (MSF).

Під час симпозіуму будуть розглядати досягнення та складнощі у лікуванні туберкульозу у країнах Східної Європи та Центральної Азії. Делегації з дев’яти країн обговорюватимуть передові практики та заходи для забезпечення пацієнтам доступу до оптимальних варіантів лікування у майбутньому.

ʺАмбітна мета покінчити з туберкульозом як загрозою громадського здоров’я до 2035 року вимагає рішучості дій та стрімкого впровадження реформ, які побудують дійсно пацієнт-орієнтовану модель протитуберкульозної допомоги. Глобальні проблеми вимагають глобальних рішень, і Україна готова пройти цей шлях разом з іншими країнами регіону, а саме відкрито визначати власні проблеми та помилки, а також ділитись успіхами для того, щоб спільно працювати та формувати найбільш ефективні підходи до профілактики, виявлення та лікування туберкульозуʺ, - зазначив заступник Міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

На цьогорічному симпозіумі особливу увагу приділять впровадженню новітніх інструментів і тактик для боротьби з туберкульозом. Учасники обговорюватимуть та аналізуватимуть сучасні тенденції у лікуванні туберкульозу. Наприклад, пацієнт-орієнтований підхід, коли пацієнту надається підтримка та можливості приймати рішення щодо власного лікування.

Під час симпозіуму організація ʺЛікарі без кордонівʺ представить попередні результати операційного дослідження, яке проводиться у Житомирській області.

ʺМи раді можливості представити попередні результати нашого дослідження під час симпозіуму з питань лікування туберкульозу. Робота, яку ми здійснюємо у Житомирській області у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України та Національним інститутом фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського, – це один з прикладів того, як впровадження найновіших рекомендованих схем лікування може принести кращі результати і дати пацієнтам більшу надію на одужання, – розповідає Голова місії організації ʺЛікарі без кордонівʺ в Україні Крістіна Фалконі. – Однак, ми всі добре усвідомлюємо, що досягнутого прогресу поки недостатньо, і багато пацієнтів у регіоні не мають доступу до пацієнт-орієнтованих моделей, які пропонують гідне лікування та найкращі можливості для одужання. Ми сподіваємося, що цей симпозіум допоможе виправити цю ситуаціюʺ.

На симпозіумі зустрінуться ключові зацікавлені сторони з країн-сусідів та далекого зарубіжжя. Зокрема, представники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), експерти у сфері боротьби з туберкульозом зі США, Франції, Німеччини й інших європейських країн, а також українські неурядові організації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ