Слухай онлайн
Cуспільство

У Лісотехнічному університеті відбувся перший тур виборів ректора

У Державному вищому навчальному закладі "Національний лісотехнічний університет України" стартували вибори ректора. На посаду керівника університету претендували шестеро осіб, а голосували на двох виборчих дільницях.
Національний лісотехнічний університет України

ʺДільниця №1функціонує в університеті та у відокремленому структурному підрозділі ʺТехнологічний коледжʺ, що у Львові на вулиці Пулюя. Дільниця №2 організована у Хусті, де голосують працівники Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу. Згідно зі списком виборців у Львові проголосувати мали 493 особи, у Хусті 81 особа, тобто разом 574 особи. Активність цього дня була досить високаʺ, - розповів голова Головної виборчої комісії Роман Салабай.

Вибори відбулися згідно з чинним законодавством, адже взяли участь більше 50 відсотків виборців. Відтак, до другого туру вийшли два кандидати: Руслан Гречаник – кандидат сільськогосподарських наук, та Володимир Холявка – кандидат економічних наук.

Як повідомили у головній виборчій комісії ВНЗ за результатами голосування жоден з кандидатів на посаду не набрав 50 % голосів, необхідних для перемоги у першому турі. Відтак 24 лютого відбудеться другий тур виборів керівника цього вищого навчального закладу.

Усього на посаду ректора Національного лісотехнічного університету України претендувало 6 осіб. Найбільше голосів здобув декан факультету туризму Львівського державного університету фізичної культури, доцент Володимир Холявка. За нього проголосувало 165 виборщиків.  Він є випускником цього вузу, з 1993 до 2013 року працював у Львівському лісотехнічному інституті на посаді викладача, а згодом доцента кафедри економіки та менеджменту лісових підприємств.

Друге місце посів директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник – 141 голос.

Відповідно до чинного законодавства два кандидати, які набрали найбільше голосів, вносяться у бюлетень для голосування у другому турі. 

За доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри технологій деревинних композиційних матеріалів, целюлози та паперу НЛУУ Пава Бехту проголосувало 96 осіб. 

Кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології НЛУУ України Вікторія Оліфечук отримала 14 голосів підтримки, а доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу НЛУУ Іван Сопушинський – два голоси «За». 

ʺДуже добре, що відбуваються вибори. Переконаний, що виборці оберуть майбутнє нашого університету, адже він - невід’ємна частина національної систем освіти України. Після виборів відкриється нове дихання цього закладу і нові люди по-новому будуть працювати, тримаючи зелений курс, що обрала Європа. Наш заклад унікальний тим, що ми започаткували програму екологізації освіти, і включили в закон про вищу освіту до ключових компетентностей екологічну складову, якої раніше не було. Якщо колектив згуртується навколо нового ректора і буде підтримувати його, то університет зможе ще глибше інтегруватись в європейську освітню систему, адже має великі перспективиʺ, - наголосив в.о. ректора університету Юрій Туниця.

Попри те, що контракт Юрія Туниці ще не завершився, він зініціював дострокові вибори.

ʺКерівник університету ухвалив таке рішення, аби новий ректор мав можливість організувати ефективну вступну кампанію цього року. Адже фінансування та розвиток закладу залежить від контингенту студентівʺ, - акцентував начальник управління інновацій департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ольга Котовська.

Зазначимо чинний керівник очолює університет із 1993 року. Наступний тур виборів має відбутись уже за тиждень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ