У Високому суді Англії завершилися слухання позицій сторін за позовом Росії проти України в справі кредиту, який уряд екс-президента Януковича отримав від Росії взимку 2013 року, - BBC Україна.
Слухання тривали три дні.
Суддя Вільям Блер подякував сторонам за викладені позиції і за, як повідомив кореспондент ВВС, "дуже корисні виступи".
Він пообіцяв "у належний час" повідомити про своє рішення.
У четвер у суді виступали юристи обох країн: Росію представляв Марк Говард, а Україну - Банкім Танкі.
"Силоміць нав'язаний" кредит
Українська сторона доводила в суді, що, по-перше, кредит узяли під тиском Росії, що домагалася від України відмови від договору про асоціації з Євросоюзом, до того ж, уряд Януковича, погодившись на цей кредит, порушив закон про бюджет, в якому був встановлений ліміт запозичень на рік.
По-друге, з позиції України, подальші дії Росії - анексія Криму і підтримка війни на Донбасі - дає Києву законні підстави відмовитися від виплати.
У свою чергу, юрист Марк Говард, що представляв Росію, стверджував, посилаючись на різні прецеденти, що Високий суд не повинен брати до уваги відносини суверенних країн при розгляді справи про кредит.
"Міжнародні закони і зобов'язання не є частиною законів Англії і тому не стосуються справи. В України немає вагомих аргументів на захист своєї позиції", - доводив пан Говард.
Представник України, юрист Банкім Танкі також обґрунтовував свої контрдокази різними прецедентами у вигляді судових рішень і показував, що в окремих випадках англійський суд брав до уваги аспекти, що відносилися до міжнародного права.
Банкім Танкі розповів і про конкретні обставини, що свідчать, на думку української строни, що кредит був силоміць нав'язаний Януковичу Росією.
"Умови цих бондів незвичні і суворі, і ці умови показують, під яким тиском знаходилася Україна. Угода про ці умови була досягнута у незвичному поспіху, звідси і порушення законів України при оформленні", - заявив, зокрема, Банків Танкі.
Україна називає той кредит "хабарем" Кремля колишній українській владі і не визнає його суверенним боргом.
Російська сторона наполягає на тому, що Україна до мораторію в грудні 2015 року обслуговувала кредит, відтак визнавши його державним.
Міжнародний валютний фонд також визнав кредит суверенним боргом.