У "Львівській політехніці" відбувся фінал проєкту "Розвиток інноваційного підприємництва та винахідництва для учнівської молоді", де свої проекти презентували переможці попереднього, відбіркового етапу. Про це повідомили 1 лютого Гал-інфо у прессулжбі ЛОДА.
На фіналі пілотного конкурсу «Стартап очима учнів» школярі представили безліч ідей: від альтернативної енергетики та утилізації сміття до електронного помічника тренера та маскування військової техніки.
"Приємно, що є можливість познайомитись із авторами таких крутих ідей. Сподіваюсь, що конкурс стане початком їх реалізації. Ви обдаровані, молоді експериментатори, ви зміните світ на краще, ви вже переможці, адже володієте безцінними талантами. Ваші ідеї і стартапи будуть мати втілення. Ми будемо намагатись реалізувати ці ідеї. Презентувати їх на міжнародному рівні та популяризувати їх", - звернулась до учасників конкурсу начальник управління інновацій департаменту освіти і науки, кандидат філософських наук Ольга Котовська.
Навчальний пілотний проект «Розвиток інноваційного підприємництва та винахідництва для учнівської молоді» покликаний розвивати креативність, формувати творчі, підприємницькі та винахідницькі навики.
"Конкурс мав на меті дати поштовх до створення проектів, які допоможуть проявити себе кожній школі та кожному активному учню. Такі проекти ми будемо підтримувати і надалі , просуватимемо їх та працюватимемо над їх реалізацією. Від цього виграють і школи, і учні, і вчителі", - наголосив засновник та керівник Tech StartUp School, доктор економічних наук Назарій Подольчак.
До фінального етапу допустили більше 40 учасників із 13 шкіл області, а оцінювала учнівські стартапи конкурсна комісія, до якої увійшли представники організаторів.
"За основну мету ми ставили відшукати талановитих винахідників, що допоможе молодим людям стати інноваційними підприємцями та розкрити таланти і творчі здібностями», - акцентувала керівник проєкту, кандидат економічних наук, доцент НУ "Львівська політехніка" Ірина Андрушків.
Відтак, трете місце у конкурсі здобув Данило Грамолін (6 клас Львівської лінгвістичної гімназії) за проєкт «Спосіб захисту кухонної вентиляції від жирового конденсату», друге місце - Яремків Вікторія за проєкт «Спосіб фіксації чайного пакетика» (5 клас Львівського технологічного ліцею), перше місце - Сагайдак Юрій за проєкт «Спосіб передачі просторово-предметної інформації через акустичний канал» (11 клас Львівського фізико-математичного ліцею). Комісія також відзначила проєкт «Оперативний кулінарний холодильник» Вишневської Софії і Бутенко Поліни (Львівський технологічний ліцей).
"Наші діти - надзвичайні, їх проекти та таланти - дивовижні. Члени журі мали великі труднощі з визначенням переможців. Ми отримали неймовірне задоволення від усвідомлення того, що серед нас ростуть такі креативні, уважні до деталей, працьовиті та перспективні хлопці та дівчата", - наголосила під час вручення дипломів директор Львівської обласної Малої академії Іваннна Бородчук.
Проект реалізовується департаментом освіти і науки облдержадміністрації спільно з Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка», «Львівською обласною Малою академією наук учнівської молоді» та Комунальним закладом Львівської обласної ради “Львівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді”.
Критеріями оцінювання учнівських стартапів були:
- Новизна ідеї, актуальність і значимість теми, її обґрунтування;
- Окреслення проблеми;
- Точність і ясність викладу матеріалу;
- Творчий і самостійний характер роботи;
- Презентація: культура оформлення матеріалів, що презентуються;
- Соціальна значущість проекту, суспільна користь від його реалізації;
- Монетизація та практична цінність проекту.
Всі учасники конкурсу «Стартап очима учнів» отримали дипломи учасника конкурсу від департаменту освіти ЛОДА та Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка» та подарунки, а переможці - дипломи за 1,2 та 3 призові місця з фінансовою винагородою та подарунками.
Кожному учаснику конкурсу також запропонували навчатися у Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка».