Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові обговорять одну із найважливіших проблем – питання донорства і трансплантації

Врятувати одне життя – це вже інвестиція у майбутнє: у Львові обговорять одну із найважливіших проблем – питання донорства і трансплантації. Про це повідомили в прес-службі Львівської міської ради.

У суботу, 14 травня, о 14:00 год. в УКУ (вул. Козальницького, 2А, 5-й поверх) відбудеться Круглий стіл на тему: «Побудова системи трансплантології в Україні. Ефективне функціонування системи трансплант-координаторів» з метою обговорення розвитку цієї галузі в Україні, адже на сьогодні немає належної уваги до людей, хворих на легеневу гіпертензію, оскільки законодавство суттєво обмежує вирішення питань донорства і трансплантології. Круглий стіл організовують Львівська міська рада, Комітет ГР при МОЗ України щодо реформи в охороні здоров’я, ГО «Асоціація Рідкісного захворювання України – Легенева Гіпертензія», БФ «Сестри Даліли». Інформаційний партнер Круглого столу – Український Католицький Університет.

«Легенева гіпертензія – важке захворювання, яке призводить до недостатнього насичення тканин і органів киснем. До певного етапу легеневу гіпертензію можна лікувати консервативно (способом життя, медикаментозно тощо), але якщо ці методи є неефективними або з певних причин захворювання прогресує, то виникає потреба трансплантації або легень, або органокомплексу серце-легені. Сьогодні в Україні немає можливості врятувати хоча б одне життя такої людини, і причин для цього багато: відсутність адекватного законодавства у частині донорства, трансплантології; необізнаність і неготовність суспільства, в тому числі медичного, обговорювати і вирішувати ці проблеми. Як також – доволі часті медійні скандали навколо трансплантології, внаслідок чого лікарі, які б могли займатися нею – відмовляються через незахищеність законодавством», - розповідає Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМР.

«Дуже важливо мати підтримку влади у таких питаннях, бо навіть збереження одного життя – це вже є чудо, але дуже важливо створити закон, який би допоміг зберегти багато життів. Світова організація охорони здоров’я має на меті до 2030 року забезпечити загальну систему охорони здоров’я у світі. Хворі на легеневу гіпертензію є частиною нашого суспільства. Деяких пацієнтів можна вилікувати завдяки трансплантації легень або легені-серце. Ми не повинні дозволяти людям помирати тоді, коли вони мають шанс жити. І саме програми для лікування легеневої гіпертензії, трансплантації є тим шансом на одужання. Це ті джерела, які будуть корисними для всієї нації. Адже суть Всесвітнього дня легеневої гіпертензії – навіть врятувати одне життя вже є інвестицією, а не витратою», - зазначає Хуан Фуертес, член Ради Європейського Форуму Пацієнтів, член Ради Європейського Фонду Легень, член Правління Європейської Асоціації Легеневої Гіпертензії, менеджер міжнародних проектів Європейської Асоціації Легеневої Гіпертензії.

Проблема доступності трансплантації органів в Україні, без перебільшення, є питанням життя для сотень тисяч українців. Впродовж останніх років ГО «Асоціація Рідкісного Захворювання України-Легенева Гіпертензія» та ЛМБФ «Сестри Даліли» налагодили тісну співпрацю з європейськими колегами і роблять усе можливе, аби українці мали змогу отримати медичну допомогу саме в Україні, а не шукати можливостей лікування за кордоном. До слова, доступ наших пацієнтів у європейські клініки є закритим, зазначають організатори круглого столу.

«Врятувати життя – це завжди інвестиція у суспільство. Державні програми у нас не працюють, або працюють дуже погано. В Україні розвинуті соціальні служби, але ми мало працюємо для підтримки сім’ї, у якій дитина потребує дороговартісного лікування чи трансплантації», - зауважила Оксана Рубай, керівник міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

«На Львівщині є дуже багато людей, які потребують трансплантації і легень, і серця, і нирок, і багатьох інших органів. Від 2008 року у нас проведено 83 трансплантації від родинного донора. Однак її потребують значно більше людей. Недосконалість закону не дає можливості знайти лобіста цієї тематики. Пацієнти, яким пересаджено органи і які знаходяться під наглядом у Львівській області, оперувалися у Польщі і Білорусії. Якщо не сформуємо громадської думки – успіхів у трансплантології не досягнемо», - підсумувала Наталія Ван Доеверен, заступник головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні.

Саме тому спільно з Львівською міською радою, Комітетом Громадської Ради при МОЗ України щодо реформи в галузі охорони здоров’я було ініційовано Круглий стіл, що має на меті обговорення однієї з найнагальніших проблем трансплантації в Україні – ефективного функціонування системи трансплант-координаторів. Бо навіть найскладніші проблеми вирішити можливо, якщо є належна організація процесів і небайдужість.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ