Львівська міська територіальна громада повністю готова до 1-го й 2-го етапів вакцинації від коронавірусу. Сформовано 10 мобільних бригад та облаштовано 10 стаціонарних пунктів імунізації на базі закладів первинної медичної допомоги. Про це повідомили 24 лютого Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.
Також місто передбачило виплати для медиків, які залучені до процесу вакцинації. Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий оглянув один із таких пунктів щеплення у 2-гій міській поліклініці. Вакцину у Львові очікують вже на початку березня.
"Сьогодні ми можемо побачити процес, який будемо починати в березні - це процес щеплення. Ми у Львові маємо 10 таких пунктів, також створено 10 мобільних бригад. Мобільні бригади закріплені за нашими лікарнями, і по кожній лікарні, в першу чергу, будуть вакцинувати тих, хто працює з хворими на COVID. Цей пункт буде задіяний для вакцинації мешканців міста Львова, починаємо з людей старшого віку, з 80+. Все є, що потрібно, є ліфт, можна сюди спуститись, можна роздягнутись. Ми витримуємо усі норми.
Очікуємо, що на початку березня перші вакцини вже будуть у Львові і ми розпочнемо процес вакцинації.
Такі умови, які створені у цьому пункті, є і в інших — окремий вхід та вихід, три зони — підготовки до вакцинації, де ми кожного хворого оглядаємо, зона вакцинації та зона відпочинку, бо пацієнт має 30 хвилин відпочити. Також у поліклініці є відповідно навчені люди, є дефібрилятори, бо можуть бути різні ситуації. Медики готові, наші мобільні групи були на навчаннях у Києві.
На першому етапі вакцина буде доступна для медиків, які працюють з хворими на COVID. Вчора в Україну прилетіла перша партія — 500 тис. доз вакцини, думаю, поступово будемо і далі отримувати вакцину. Вакцина буде розповсюджена по всій Україні. У Львові вакцина буде складуватись у Брюховичах, там є спеціально обладнаний медичний склад, де є умови для наднизьких температур, які потрібно для певного виду вакцин.
Наші пункти облаштовані коштами поліклінік, ми також передбачили кошти в бюджеті для додаткового преміювання працівників. В процесі будемо бачити, які будуть видатки. Сама вакцина для мешканців буде безкоштовною", — прокоментував мер міста Андрій Садовий.
Так, у місті створили 10 мобільних бригад та облаштувати 10 стаціонарних пунктів для 1-го і 2-го етапів вакцинації. За попередніми даними, на Львівську область має надійти 42 тисячі доз вакцини.
«Всі на етапі готовності. На базі кожного поліклінічного закладу, який надає первинну допомогу, є мобільні бригади — їх 10, і є 10 стаціонарних пунктів щеплення. Тому що мобільні бригади будуть щепити на тимчасових пунктах щеплення, а на стаціонарних — відбуватиметься другий етап вакцинації, який, за рекомендацією міністерства, все-таки буде, напевно, співпадати з першим етапом вакцинації.
Коли ми ще не мали інформації про вакцинацію і хто її буде фінансувати, ми затвердили міську програму про матеріальне забезпечення першого етапу вакцинації. На неї виділили 1,3 млн грн — це по 10 тис грн кожному члену мобільної бригади. Також це гроші на засоби індивідуального захисту, дезінфекційні засоби, на бензин тощо. Тому місто Львів у будь-якому випадку було готове до того, що розпочнеться вакцинація, навіть якщо ми не будемо мати контрактування з Національною службою здоров’я України. Сьогодні маємо добру новину про те, що всі наші 10 мобільних бригад внесені у розпорядження керівника робіт і мають змогу підписати контракти з Національною службою здоров’я України. Тому надіємося, що ми отримаємо фінансування і будемо мати змогу працювати такими бригадами, як ми собі запланували — 10 бригад на місто Львів", — прокоментувала Наталія Літвінська, керівниця управління охорони здоров’я ЛМР.
Вона уточнила, що сьогодні вакцина поступила на центральні регіони України. "Вакцина — AstraZeneca (CoviShield), яка вироблена на потужностях індійського заводу, на базі якого виробляються практично всі вакцини світу", — додала вона.
В Україні зареєстрували вакцину Oxford/AstraZeneca проти COVID-19
Кожен такий стаціонарний пункт має три ізольовані зони: для очікування, безпосередньо щеплення й перебування після процедури. Вхід та вихід сюди — окремі.
"Наш пункт вакцинації - тимчасовий стаціонарний пункт вакцинації, що передбачений для вакцинації як населення, так і працівників нашого закладу, і розгорнутий протягом останніх днів. Буде попередній запис на вакцинацію і графік прийому пацієнтів. Осіб старше 80 років будемо просити приходити в супроводі, адже їм тяжко буде самостійно прийти. Коли людина приходить, її оглядає лікар, і за відсутності протипоказань — проводиться щеплення вже у другій зоні. Після вакцинації, дані про пацієнта вносяться в електронну систему, і після щеплення пацієнт потрапляє в третю зону — очікування чи відпочинку, де упродовж 30 хвилин проводиться спостереження за пацієнтом, щоб не було у нього непередбачуваних подій після імунізації. Якщо все добре, побічних ефектів від вакцинації немає, пацієнт залишає цей пункт через запасний вихід — в нас є окремо вхід і окремо вихід, через що пацієнти не перетинаються.
Ми також будемо попереджувати про те, що можуть бути віддалені наслідки вакцинації, і тому якщо якась буде реакція у пацієнта після 30 хвилин, йому потрібно одразу сконтактувати зі своїм лікарем і розповісти про це, щоб лікар міг прийняти відповідні дії - все залежить від кожної окремої ситуації. Нормальними реакціями після щеплення є біль у місці уколу чи почервоніння, підняття температури, гарячка, озноб, загальна слабкість", — прокоментувала Тетяна Бессараб, заступниця головної лікарки з медичної частини 2-ї міської поліклініки Львова.