24-25 вересня у Львові вже вшосте пройдуть Дні європейської спадщини. Цього разу темою стали сади і парки Львова. Повідомила прес-служба Львівської міської ради.
«Коли ми говоримо про міську спадщину, то часто забуваємо, що місто - це не лише будівлі і вулиці, а й зелені простори, які є не менш характерними елементами міст і можуть розповісти багато цікавих деталей із побуту мешканців», - зазначають організатори заходу.
У програмі – піші та велопрогулянки міськими садами, парками та скверами, дискусії, міська гра-квест та виставка фотографій. Як і у попередні роки, участь безкоштовна, але на більшість заходів необхідна попередня реєстрація. Цього року Дні спадщини пройдуть також в інших містах України, зокрема, в Києві, Одесі, Харкові, Ужгороді, Чернівцях, Луцьку та Херсоні. Слідкуйте за оновленням інформації на сайті www.lviv.travel або фейсбук-сторінці Днів у Львові.
Хочеш долучитися до організації Днів у якості волонтера?
Якщо ти активний, креативний, привітний та комунікабельний – ласкаво просимо до нашої команди! На тебе чекає можливість побувати у закритих або маловідомих місцях Львова, спробувати себе в організації масштабного проекту, зав’язати нові знайомства та працювати у дружній команді. Окремо запрошуються волонтери для фото та відеозйомки екскурсій під час заходу.
Чекають на ваші заявки до 10 вересня 2016 р.: http://bit.ly/2ayVNgn
Довідка
European heritage days, або Дні європейської спадщини, проходять кожного вересня по всій Європі. Це день, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами. Офіційно започаткована Радою Європи у 1991 році, ця традиція покликана привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.
Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Джеку Лангу. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які пройшли під гаслом «культурній спадщині – нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що наступного року ця ініціатива була затверджена на конференції Ради Європи.
«Коли я запропонував ідею Днів у Гранаді, у 1985 році, я був Міністром культури Франції. Це проста і водночас приваблива концепція: запросити людей зазирнути за двері і вікна будівель, викликати в них цікавість до захопливої історичної спадщини. Нічого нудного або офіційного. Просто цікавий досвід для кожного», - каже Ланг.
Основні принципи Днів:
- Дні європейської спадщини проходять у вересні по всій Європі;
- перевага надається об'єктам, які зазвичай не відкриті для огляду;
- у будівлях проводяться спеціальні заходи, такі, як тематичні екскурсії, виставки, концерти, майстер-класи тощо;
- відвідання пам'яток повинно бути безкоштовним;
- особливої уваги потребує залучення до програми підлітків і дітей шкільного віку;
- загальновживаний термін European Heritage Days повинен використовуватись на всій рекламній продукції Днів.