У суботу, 16 березня, о 19.30 год. у Меморіальному музеї тоталітарних режимів ʺТериторія Тероруʺ спільно з Інститутом гендерних програм відбудеться показ документального фільму ʺНевидимий батальйонʺ.
Після показу всі охочі зможуть поспілкуватися з командою проекту.
ʺНевидимий батальйонʺ — це шість історій жінок-військовослужбовиць, розказаних трьома українськими режисерками: Іриною Цілик, Світланою Ліщинською та Аліною Горловою. Героїні фільму різні за своїм життєвим досвідом, віком, військовими та цивільними професіями, проте їх всіх об’єднала ця війна, і їх історії створюють панорамну картину становища жінки у Збройних Силах. Марія Берлінська, продюсерка фільму, розповідає про мету проекту: ʺПо-перше, задокументувати історію, що відбувається прямо зараз, показати, як воюють жінки. По-друге, зруйнувати цю стіну для жінок. Тут не може бути ні статі, ні кольору очей, тільки освіта, тільки професіоналізм. І кіно — дуже хороший інструмент, що дозволяє доступно пояснити ці речі суспільству. І нарешті третя мета для мене дуже важлива. Ми програємо інформаційну війну у світі. Через це кіно ми хочемо показати, що у нас не громадянський конфлікт, а російська окупація, вже четвертий рік. У нашому фільмі світ буде бачити, що гинуть і калічаться наші жінки, що вони воюють і перемагають російську армію. І нам не потрібна глибока стурбованість, нам потрібна реальна підтримка.ʺ.
Телепрем’єра фільму відбулась 16 жовтня 2017 року на національному телеканалі ʺ1+1ʺ, а 24 листопада 2017 року фільм презентували в кінотеатрі ʺОскарʺ. На спеціальному показі були присутні Надзвичайний та повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук, Уповноважена з прав людини Валерія Лутковська, перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко, народні депутати, представники Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Офісу зв’язку НАТО та інших міжнародних організацій. Фільм уже був показаний в різних куточках світу, зокрема у Шанхаї, Мілані, Торонто, Оттаві, Монреалі, Нью-Йорку, Вашингтоні, Чикаго, Філадельфії, а також у Парламенті Канади та Раді Безпеки ООН.
ʺНевидимий батальйонʺ активно підіймає дискусію про права жінок в секторі безпеки та оборони, стимулюючи органи державної влади реформувати законодавство радянського зразка. Зокрема в червні 2016 року під тиском громадськості Міністерство оборони на 63 позиції розширило список бойових посад доступних для жінок. Героїні ʺНевидимого батальйонуʺ також стали культурними амбасадорками України і через власні історії розповідають міжнародній спільноті про велику загрозу, яку несе російська агресія, і що Україна зараз захищає не лише свої території, а й демократичні цінності, а тому є надійним союзником та партнером.
Вхід на подію вільний.
Місце: Меморіальний музей тоталітарних режимів ʺТериторія Тероруʺ (просп. Чорновола, 45 Г, Барак #2).
За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до завідувачки інформаційного сектору музею Анни Яценко (+38 093 600 17 44)