Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові відзначили 165 річницю від дня народження Івана Франка

Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
1/2
Сьогодні, 27 серпня, українці відзначають 165 річницю від дня народження Івана Франка. З цієї нагоди у Львові поклали квіти до пам’ятника письменника на площі перед Львівським національним університетом. До заходу долучився міський голова Львова Андрій Садовий. Про це повідомили 27 серпня Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.

День в історії - 165 років тому народився Іван Франко

На події були присутні представники громадськості, університету, влади. Гості та студенти прочитали вірші Каменяра, а також учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Іванові Франкові.

Довідка

Іван Якович Франко — видатний український поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч.

Упродовж своєї понад 40-літньої творчої активності Франко надзвичайно плідно працював як оригінальний письменник (поет, прозаїк, драматург) і перекладач, літературний критик і публіцист, багатогранний науковець — літературо-, мово-, перекладо- й мистецтвознавець, етнолог і фольклорист, історик, соціолог, політолог, економіст, філософ. Його творчий доробок, писаний українською (більшість текстів), польською, німецькою, російською, болгарською, чеською мовами, за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів. Усього за життя Франка окремими книгами і брошурами було понад 220 видань, у тому числі понад 60 збірок його оригінальних і перекладних творів різних жанрів. Він був одним із перших професійних українських письменників.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ