На сесії Львівської міської ради прийнято ухвалу «Про внесення змін до розподілу коштів бюджету розвитку міського бюджету Львова на 2020 рік». Її, із зауваженнями, підтримав 41 депутат. Про це інформує прес-служба ЛМР.
Як пояснила директорка департаменту економічного розвитку ЛМР Ірина Кулинич, запропонованими змінами, зокрема, передбачено виділення коштів для лікарні швидкої медичної допомоги — 20 млн грн, викуп стадіону «Торпедо» — 5 млн 147 тис грн, 600 тис грн для часткового завершення ремонтних робіт у приміщеннях 80-ї військової бригади та по 20 тис грн на завершення ремонтів систем опалення в освітніх закладах. Також передбачено кошти на висадку дерев для кожного району та кошти на ремонт вул. Пилипа Орлика.
«Ми закладаємо 500 тис грн на ремонт вул. Орлика. Мабуть, будемо робити її не капітальним, а поточним ремонтом», — додала Ірина Кулинич.
«Вул. Орлика цього року ми маємо зробити. Зараз обстежують мережі, і якщо вони потребуватимуть заміни — будемо робити, та якщо вони ще років 10 зможуть простояти — то ми зекономимо кошти. Частина від вул. Миколайчука до вул. Орлика також буде зроблена. Я мав туди виїзд минулого тижня», — наголосив мер Львова Андрій Садовий.
Також в ухвалі «Про внесення змін до розподілу коштів бюджету розвитку міського бюджету Львова на 2020 рік» передбачено виділення коштів для комунальних підприємств міста — ЛКП «Львівсвітло», ЛКП «Зелене місто» та ЛК АТП № 1.
«ЛКП «Львівсвітло» — це підприємство, яке обслуговує все місто Львів, також зараз ми освітлюємо храми, плюс — вони обслуговують і ліфти. Вартість електроенергії щоразу зростає. Тому така діяльність не є прибутковою для підприємста.
Щодо ЛКП «Зелене місто», то ніяких заблокованих робіт щодо підприємства немає, і ми чітко працюємо. Розпочався наступний етап тендерних процедур щодо будівництва заводу, компанії мають подати свої технічні пропозиції щодо самої частини по заводу. Кожна з тих 5 компаній, які подалися, збудували багато заводів в ЄС. Отож, підготовчі роботи тривають, але це треба фінансувати.
Щодо АТП-1. Я ще раз підготував листи до президента й прем’єра, щоб почались розслідування тих злодіянь, які привели до руйнування ЛАЗу. Люди мають проблеми із виплатою зарплати.
Відзначу, що ми готові перебирати це все на свій баланс. Можна в тих ангарах розміщувати виробництва для виготовлення автобусів. Та поки не буде покарання — важко про щось говорити, бо там кредити, застави. Приватизація заводу Верховним судом була визнана неправочинною, це було зроблено з порушеннями. Але раніше на це не звертали увагу. Ми підготували сьогодні також заяву з цього приводу, і я дякую депутатам. Ми повинні синхронно працювати. Земля є власністю громади, автобусний завод не має оренди землі, тому жодні будівельні роботи там не є законними. Із інспекцією ДАБК пропоную зробити робочий виїзд і пройтись по усій ділянці та встановити істину. Там велика біда", — прокоментував мер.