Слухай онлайн
Політика

У Львові вперше відбулося позачергове засідання виконавчого комітету на велосипедах

фото - Роман Балук (пресслужба ЛМР)
фото - Роман Балук (пресслужба ЛМР)
фото - Роман Балук (пресслужба ЛМР)
фото - Роман Балук (пресслужба ЛМР)
фото - Роман Балук (пресслужба ЛМР)
фото - Роман Балук (пресслужба ЛМР)
фото - Роман Балук (пресслужба ЛМР)
фото - Роман Балук (пресслужба ЛМР)
1/4
Сьогодні, 22 вересня, вперше відбулось позачергове засідання виконавчого комітету ЛМР на велосипедах.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Засідання відбулось на площі перед головним корпусом Львівського медичного університету (вул. Пекарська, 69), куди члени виконкому приїхали на велосипедах. Такий формат засідання приурочений до Європейського тижня мобільності та Всесвітнього дня без автомобіля.

«Сьогодні ми дали ще один поштовх розвитку велоінфраструктури у Львові. Львів став більшим, і до нас приєдналося багато громад. Тепер нам потрібно синхронізувати веломережу. Наприклад, сполучити вул. Пекарську з Винниками, а також сполучити місто з Грибовичами, Малеховим, щоб всі могли нормально користуватись ровером чи самокатом. Це велика праця, але, я переконаний, що це буде на користь, особливо для молодих людей, які ровер сприймають не як розвагу, а як засіб пересування.

Сьогодні всі приїхали хто на ровері, хто на електросамокаті, хто пішки – ніхто не користувався машинами, і це великий плюс. Більше роверів - більше здоров’я для людей. Це круто, це потрібно розвивати.

Окремо хотів би акцентувати на питанні паркування. Часто водії машин не сприймають велодоріжку, як окрему смугу руху – вони вважають це як доповнення для них, де вони можуть проїхати чи запаркуватись. Потрібно проводити роз’яснювальну роботу щодо цього», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Відтак у порядку денному позачергового засідання було 2 тематичні питання: про розвиток велосипедної мережі та підготовку Програми розвитку велосипедної мережі та інфраструктури Львівської міської територіальної громади до 2030 року, а також щодо плану сталої міської мобільності. Також окремо розглянули протокольне доручення щодо вул. Пекарської.

«Ми дали ще один імпульс вул. Пекарській. В нас зроблена частина від вул. Тершаківців до Личаківського цвинтаря за новими стандартами, а частина від вул. Тершаківців до вул. І. Франка була зроблена за старими ДБН. Це потрібно виправити. Мережі там вже замінені, тому, я думаю, наступного року ми це зможемо зробити. Це сьогодні одна із найпрекрасніших вулиць, тому що вона стала швидшою втричі. Тепер люди мають тут місце для паркування, нормальні хідники для пішоходів і велосмуги для проїзду з обох сторін.

Також потрібно допомогти медичному університету, щоб фонтан, що є на його території, ожив. Ця площа має стати красивою, тому, я думаю, що студенти-медики будуть від того краще вчитись», - акцентував мер.

«В рамках Європейського тижня мобільності в сьогоднішній день без автомобіля можна показати, що люди, які приймають рішення у різних напрямках міста так само підтримують ідею мобільності та у звичайному і повсякденному житті теж це використовують. Ми максимально промоціюємо і закликаємо всіх до використання велосипедів, електросамокатів або ж просто ходіння пішки, адже справді одна маленька дія може давати справжній результат.

Всі члени виконкому з приємністю долучились до цієї ініціативи. Я не пригадую, щоб в Україні відбувалось подібне засідання виконавчого комітету на велосипедах. Це вперше в історії міста і, я думаю, вперше в історії України», - підсумував перший заступник міського голови Андрій Москаленко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ