Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові зафіксовано два випадки малярії: один чоловік помер, інший - у лікарні

Як повідомили у прес-службі Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, з початку 2019 року у Львові зареєстровано два випадки малярії.

У першому випадку чоловік прибув з відрядження з Республіки Конго і в якого розвинулась блискавична форма малярії, був госпіталізований в КНП Львівської обласної ради "Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня", хворий помер. Другий захворівший госпіталізований з діагнозом малярія. Перебував на Філліпінах на відпочинку. Стан середньої важкості.

Симптоми малярії проявляються як правило на 10-15 день після укусу інфікованого комара. Перші прояви захворювання – головний біль, слабкість, лихоманка, рясне потовиділення, можуть бути незначними, що ускладнює діагностику малярії. Ранні ознаки малярії подібні до перших симптомів інших захворювань.

Станом на сьогоднішній день не існує методів специфічної профілактики малярії (вакцини), проте захворювання піддається неспецифічній профілактиці та лікуванню.

Якщо під час відвідання країни небезпечної в ендемічному відношенні по захворюваності малярією, чи протягом 1-3 років після повернення з такої країни з’явилися симптоми грипу, ГРІ або підвищилась температура – потрібно негайно звернутися до лікаря і повідомити про свої подорожі.

Комплекс лікувальних заходів слід розпочати протягом перших 24 годин після виникнення симптомів щоб не допустити розвитку важкого перебігу захворювання, що може закінчитися летально.

У дітей при важкому перебігу малярії часто з’являється важка анемія, дихальна недостатність або церебральна малярія. У дорослих нерідко у патологічний процес втягується кілька органів.

Група ризику розвитку важкої форми захворювання: діти, вагітні жінки та особи з ослабленим імунітетом.

Коли планується поїздка в країну, де існує висока ймовірність захворіти малярією, необхідно придбати лікарські засоби проти малярії та постійно тримати їх при собі. Також необхідно поцікавитися, чи у країні, в яку планується поїздка існує загроза захворювання малярією.

Заходи, що можуть запобігти захворюванню малярією:

  • одяг який максимально захищає тіло;

  • антимоскітні сітки, оброблені інсектицидом тривалої дії;

  • репеленти (засоби які відлякують комах в тому числі комарів);

       Обов’язково проконсультуватися з лікарем щодо хіміопрофілактики, яка залежить від країни куди людина подорожує, її потрібно розпочати за кілька тижнів до поїздки.

Туроператорам, підприємствам різної форми власності які у своїй діяльності обмінюються міжнародним досвідом, дипломатичним установам слід інформувати осіб про небезпеку зараження малярією в країнах ендемічних по даній захворюваності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ