Слухай онлайн
Політика

У МЗС наполягають, що всі українські політв'язні в Росії підлягають обміну

Росія зобов'язана звільнити всіх українських політв'язнів, які незаконно утримуються на її території. Це необхідно невідкладно зробити згідно з підписаними Мінськими угодами, заявив посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Однозначно, що всі наші політичні в'язні в Росії, а також у Криму, підлягають поверненню в Україну. І що стосується політв'язнів в Росії, то ми розглядаємо обмін як частину формули з Мінських угоди "всіх на всіх", – сказав Кулеба в ефірі "5 каналу".

Він уточнив, що по Надії Савченко політична домовленість про її повернення є, але на рівні пошуку юридичних формул виникають нові нюанси і знадобиться час, щоб їх вирішити.

"Переговори на політичному і юридичному рівні тривають, щоб знайти ту формулу, яка дозволить повернути Надію, – сказав дипломат – І вже на наступній зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" Павло Клімкін порушить питання звільнення і Савченко, й інших політичних ув'язнених в Росії".

Що стосується інших політв'язнів, то Росія дотримується генеральної лінії поведінки, згідно з якою йде на звільнення українських політв'язнів тільки після винесення їм вироків російськими судами, що є "імітацією правосуддя".

"Тому необхідно буде дочекатися вироків і займатися їх поверненням", – повідомив Кулеба.

Раніше президент Петро Порошенко повідомляв, що Росія утримує 12 громадян України. У свою чергу глава СБУ Василь Грицак повідомив, що проросійські бойовики незаконно утримують на окупованих територіях Донецької та Луганської областей 126 громадян України, і Київ готовий до їх обміну.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");