Слухай онлайн
Політика

У ПАРЄ поширили заяву із закликом припинити військову ескалацію на Сході України

1/2
За інформацією керівника української делегації у ПАРЄ Maria Mezentseva, група парламентаріїв ПАРЄ поширила серед делегатів сесії Парламентської асамблеї Ради Європи заяву щодо провокацій Російської Федерації та ескалацію військових дій проти України, в якій наголошується на зриві мирних зусиль із урегулювання ситуації на сході України.

Про це інформує пресслужба Верховної Ради.

Заяву із закликом припинити військові провокації й ескалацію підписали парламентарії з національних делегацій України, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Швеції, Грузії, Румунії та Азербайджану

«Останніми кроками, зокрема, нещодавньою відмовою від поновлення зобов’язань щодо припинення вогню, Росія демонструє своє небажання щодо мирного вирішення конфлікту на сході України. Навпаки, Росія відкрито підриває зусилля, спрямовані на сприяння миру, шляхом необґрунтованого переміщення своїх військ, водночас постійно звинувачуючи Україну та заперечуючи свою причетність до Донбасу», - йдеться у заяві, яка залишається відкритою до подальшого підписання.

У документі висловлено «серйозну стурбованість збільшенням кількості порушень режиму припинення вогню з боку підтримуваних Російською Федерацією угрупувань, зростанням кількості жертв і, особливо, постійним нарощуванням та концентрацією надмірних військових сил у безпосередній близькості до українських кордонів, а також на незаконно анексованому Кримському півострові. Все це підриває загальну стабільність і безпеку на нашому континенті».

Парламентарії закликають РФ припинити провокації, зупинити блокаду Керченської протоки та почати деескалацію, а також надати інформацію про свою військову діяльність відповідно до механізму зменшення ризиків Віденського документа, як того вимагає Україна.

У своїй заяві підписанти вітають Україну за її непохитну відданість політичному вирішенню російсько-українського конфлікту та за стриманість, яку демонструють Збройні сили України.

«Ми закликаємо Росію дотримуватися принципів та зобов’язань ОБСЄ, а також духу та букви статутних зобов’язань перед Радою Європи», - наголосили делегати Асамблеї і закликали Росію припинити дезінформаційні провокації та кібератаки, а також напади в соціальних мережах на Україну.

«Ми, що нижче підписалися, маємо серйозно сприймати провокації Російської Федерації та ескалацію військових дій і надсилаємо Росії дуже чіткий сигнал про те, що у разі відмови на Росію чекатимуть серйозні наслідки, включаючи санкції», - заявили в Асамблеї.

Документ підготовлено і поширено у ПАРЄ за ініціативи української делегації та за підтримки членів неформальної групи «Балтік плюс».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ