Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

У "помаранчевій" карантинній зоні перебуває одна область, решта — "жовті"

Міністерство охорони здоров'я визначило "помаранчевий" рівень епіднебезпеки в Черкаській області, решта регіонів не перевищують критерії жовтої зони.

Як передає Укрінформ, про це свідчать дані, оприлюднені на сайті МОЗ. 

Зазначається, що в Черкаській області коефіцієнт виявлення випадків інфікування становить 20,8% при визначеному показнику 20%. Решта регіонів і Київ знаходяться на "жовтому" рівні епідемічної небезпеки.

Миколаївська область, яка за розподілом на 14 травня потрапляла до "помаранчевої" зони, повернулася до жовтої.

Згідно з інформацією МОЗ, також в жодному регіоні не перевищено показник рівня госпіталізацій та завантаженості ліжок з киснем.

У Києві станом на 14 травня рівень госпіталізацій становить 25,5 при показнику 60 на 100 тис. населення, рівень завантаженості ліжок з киснем — 28,5% при граничному показнику 65%.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 червня, встановлено 4 рівні епіднебезпеки та показники їх визначення.

"Зелений" рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень в сторону пом’якшення. Він встановлюється одночасно на всій території України, якщо: 1) захворюваність на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів менше 50% епідемічного порогу; 2) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – менше 5%.

“Жовтий” рівень діє як базовий на рівні всієї країни. Встановлюється на рівні регіонів.

“Помаранчевий” - попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник: захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг; завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65%; кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – менше 300; кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – більше 60; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20%; зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів порівняно з попереднім аналогічним періодом – більше 50%.

“Червоний” рівень встановлюється на рівні регіонів, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше показників.

“Червоний” рівень епіднебезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи міністра охорони здоров'я протягом 48 годин. Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набирає чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення. Рішення щодо скасування червоного рівня ухвалюється у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш ніж п’яти днів підряд.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ