Слухай онлайн
Cуспільство

У ПЦУ закликають духівництво не брати участь у соборі Філарета

Помісна церква України прокоментувала інформацію про помісний собор Київського патріархату, скликаний почесним патріархом Філаретом. Згідно з офіційною заявою релігійної організації, Київський патріархат припинив своє існування в грудні 2018 року, а отже, проведення будь-яких заходів від його імені є незаконними.

Про це пише Радіо Свобода.

"Почесний Патріарх Філарет не має права одноосібно скликати «Помісний Собор УПЦ КП" ані за Статутом Православної Церкви України, ані навіть за пипиненим Статутом УПЦ КП. Самовільне та позастатутне проведення зборів невизначеної групи не уповноважених осіб з присвоєнням цим зборам назви "Собору" означатиме церковне розділення та відділення організаторів та учасників таких зборів від Православної Церкви України з усіма канонічними та юридичними наслідками", – застерігають у ПЦУ.

Читайте також: Патріарх Філарет і шлях до ізоляції. Кому потрібен Київський патріархат?​

Керівництво установи просить вірян і духівництво "не брати жодної участі у заходах і діях, які руйнують єдність Помісної УПЦ".

У ПЦУ також прокоментували заяви Філарета щодо томосу про автокефалію української церкви. Згідно з коментарем, почесний патріарх знав про зміст документу, який не відрізняється від томосів, отриманих іншими помісними церквами.

"Проголошення лише зараз негативних оцінок, цілком суголосних з пропагандою проти Томосу зі сторони Московського патріархату, викликає здивування і глибоке несприйняття в Церкві та суспільстві", – йдеться в заяві ПЦУ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ